1485035 300x196 - حاشیه سازی های غیر ضرور برای یک انتصاباخبار فرهنگی- تورکمن نیوز- چند صباحی است اخبار پراکنده ای در زمینه انتصاب یک فرهنگی ترکمن به عنوان رییس جدید آموزش و پرورش گنبدکاووس به گوش می رسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ گنبدکاووس دومین شهر بزرگ استان گلستان بوده و به علت سکونت اقوام مختلف در شهر، فضای شهر به یک رنگین کمان زیبای همدلی و همزبانی اقوام آ مذاهب مختلف تبدیل شده است.
با توجه به شرایط خاص و ترکیب جمعیتی گنبد انتصاب مدیران در این شهرستان همواره حساسیت های خاص خود را داشته است. در این میان تلاش جریانات سیاسی و فعالان انتخاباتی این بوده است که سهمی درخور وزن و جایگاه خود از این انتصابات دریافت کنند.

نگاهی به روند عمومی انتصابات مدیران در سطح شهرستان گنبدکاووس در گذشته نشان دهنده این است که در زمینه برخی از انتصابات تابوهای خود ساخته ای در این منطقه حکمفرما شده است.
بر اساس این تابوها تا به امروز دستیابی به مناصبی مثل فرمانداری و ریاست آموزش و پرورش برای ترکمن های این شهرستان امکان پذیر نشده است و هر زمان که زمزمه ای در زمینه انتصاب یک نیروی ترکمن در این مناصب مطرح می شود ،برخی کفن پوش، دست به قلم برده و طومار نویسی را آغاز کرده اند.
سال گذشته در دیدار ی که با یکی از مسوولان بلند پایه کشور داشتیم ،ایشان تاکید داشت مطالبه گری قومی مذهبی برای جامعه متکثر ایرانی سم است.
این بیان کاملا درست است و باید جریانات انتصابات به گونه ای پیش رود که از شایستگان قومی و مذهبی در مناصب مهم بدون توجه به قومیت و مذهب شان، استفاده گردد. در این شرایط مطالبه گری قومی و مذهبی خود به خود به حاشیه خواهد رفت.
انتخاب رییس جدید آموزش و پرورش گنبد بهترین آغاز برای شایسته سالاری فن سالارانه است.

نویسنده: عبدالقیوم شکاری

انتشار دهنده : Yaprak
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۸

۲۸ بهمن ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک