Khodro 9A 300x209 - حاشیه‌ها پیرامون خودروی نیم میلیون یورویی رئیس جمهور ترکمنستانترکمنستان– ترکمن نیوز- خرید خودروی رالی به قیمت ۵۲۰ هزار یورو در حالی صورت گرفته است که ترکمنستان طی ماه‌های اخیر درگیر دو بحران اقتصادی، یکی مالی و دیگری مواد غذایی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از «پراودا»، اخیراً خودروی مینی‌ کوپر قربانقلی بردی‌محمداف، رئیس‌جمهوری ترکمنستان که برای شرکت در مسابقات رالی «آمل- خزر ۲۰۱۸» خریداری شده، در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی حاشیه‌ساز شده است.

بنا به گزارش برخی رسانه‌ها این خودرو به قیمت ۵۲۰ هزار یورو خریداری شده است.

گفته می‌شود این خودرو در مورخ ۷ ژوئن ۲۰۱۸ خریداری شده است.

تلویزیون دولتی ترکمنستان یک ماه پس از خرید این خودرو در مورخ ۱۱ جولای تصاویری از رانندگی آموزشی رئیس‌جمهور با این خودرو منتشر کرد. اگرچه مسابقات رالی «آمل- خزر ۲۰۱۸» در ماه سپتامبر برگزار شد، اما بردی‌محمداف در آن شرکت نکرد.

شایان ذکر است این خودروی نیم‌ میلیون یورویی زمانی خریداری شده که ترکمنستان در یک بحران مالی و حتی مواد غذایی درگیر بوده است. در این ایام نرخ تبدیل دلار به منات در بازارهای غیررسمی شکل‌گرفته تا ۹٫۵ برابر بیشتر از نرخ رسمی مبادله می‌شد (۲۹ منات به ازای هر دلار در مقایسه با نرخ رسمی ۳٫۵ منات).

در همین حال محدودیت‌های اعمال شده باعث کاهش واردات شد و یک بحران مواد غذایی نیز گریبان‌گیر مردم ترکمنستان شد که در آن هر شخصی برای خرید نان می‌بایست کارت شناسایی خود را نشان می‌داد.

مردم همچنین می‌بایست در صف خرید سهمیه آرد ماه آینده برای خود جا رزرو می‌کردند.

در همین راستا در اواسط ماه اکتبر نیز خبرهایی مبنی بر اینکه شهروندان ترکمنستان در نتیجه کمبود نان و آرد در حال ترک کشور هستند، منتشر شد. در همین حال پلیس نیز شهروندان مناطق مختلف این کشور را که از استان‌های دیگر برای خرید مواد غذایی به عشق‌آباد سفر می‌کردند، متوقف و جریمه می‌کرد.

در این شرایط بحران اقتصادی انتشار اخبار خرید خودروی رالی نیم میلیون یورویی توسط بردی‌محمداف مورد انتقاد و اعتراض قرار گرفته است.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۳

۰۹ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39023

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک