کرمان ترکمن نیوز 3 300x198 - حاج محمد شهرکی طلایه‌دار کمک‌های انسان دوستانه به دیار سیل زده کرمان+عکسترکمن نیوز: رییس جمعیت هلال احمر شهرستان گنبدکاووس از ارسال اولین کامیون کمک های انسان دوستانه توسط خیر نمونه کشوری به استان سیل زده کرمان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ اصغر نودهی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: صبح امروز اولین کامیون کمک های خیریه توسط حاج محمد شهرکی عضو داوطلبین هلال احمر گنبدکاووس جهت امداد به مردم کرمان ارسال شد.

وی افزود: اولین محموله ارسالی برای مردم سیل زده کرمان، توسط طلایه دار خیرین گلستان حاج محمد شهرکی شامل نیازمندی های اولیه زندگی و معیشتی تهیه و با کامیون ۱۰ تنی بارگیری و عازم شد.

نودهی در ادامه تاکید کرد: کمک‌های ارسالی با کامیون، حامل: برنج، روغن، قند، ماکارونی، کنسرو ماهی، آب معدنی، دستمال کاغذی، پودر رختشویی، چای خشک و رب گوجه جمع آوری و برای کمک به مردم سیل زده کرمان ارسال شد.

رئیس مجمع خیرین شهرستان گنبدکاووس نیز در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: کمک به مردم نیازمند جهاد عملی محسوب می‌شود و هر انسانی باید آنچرا که در توان دارد برای کمک به همنوعان خود انجام دهد.

حاج محمد شهرکی عضو فعال داوطلبین هلال احمر افزود: با توجه به وقوع سیل در مناطق جنوب شرقی کشور به ویژه استان کرمان، مردم گلستان همواره در شرایط سخت در کنار مردم کشور هستند و کمک های نقدی و غیر نقدی را به مردم مصیبت زده هموطن خود تهیه و ارسال می‌دارند و هرگز جبهه جهاد عملی را با کمک به همنوعان خود ترک نمی کنند.

شهرکی با اشاره به اینکه وقف و امداد خیریه که همانا جهاد عملی است هنوز در کشور به جایگاه واقعی خود نرسیده است، تاکید کرد: یکی از مهم ترین اهداف اینگونه فعالیت‌ها و تهیه کمک خیریه برای هم وطنان عزیز به منظور تقویت و ارتقای فرهنگ وقف و امور خیریه توسط افراد توانمند و خیرخواه است که تعدادشان نیز در جامعه کم نیست و این سنت حسنه را دوست دارند از جایی آغاز کنند اما هنوز درگیرو دار دنیا هستند.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: از آغاز شیوع بیماری کرونا کمک های بشردوستانه فراوانی توسط این طلایه دار امور خیریه در گنبدکاووس و استان گلستان و همچنین برای هموطنان صورت گرفته است که به عنوان نمونه میتوان به اهدای بیش از ۷ میلیارد تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران کرونایی، همچنین تهیه و توزیع بیش از ۱۰۰ هزار ماسک در نوبت های مختلف برای مردم منطقه، تهیه بیش از ۴ هزار عدد مواد ضدعفونی کننده و در مهم ترین بخش خرید دستگاه سی تی اسکن ریه برای تست و آزمایش ویروس کرونا که در حال بهره برداری است، عنوان کرد.

گزارش از: یاشار نیازی

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۳

۰۷ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر :

72015

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک