گرگان شهر جنگل‌های بکر ایرانگردشگری- ترکمن نیوز- گرگان شهر جنگل‌های بکر ایران است و یکی از این جنگل‌های بکر جنگل ناهارخوران با شهرت جهانی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از آنا، جنگل ناهارخوران در شهر گرگان به‌دلیل جاذبه‌های بکری که دارد شهرت جهانی داشته و به‌همین دلیل کمتر مسافری است که به این استان سفر کرده و دیدن این جنگل را از دست داده باشد.

این جنگل در مساحتی ۳۰۰ هکتاری واقع‌شده و ازآنجاکه قسمت عمده‌ای از این جنگل در مسیر رفت‌وآمد مسافران قرار دارد فضای خاطره‌انگیزی را برای مسافران ایجاد می‌کند.

این منطقه ارتفاعی حدود ۵۰۰ متر از سطح دریا دارد و آبشارها و سنگ‌هایی که در دل دامنه‌های این جنگل وجود دارد فضای بکری را ایجاد کرده است.

این منطقه در نواحی معتدل و نیمه مرطوب خزری واقع‌شده و هوای مطبوعی را ایجاد کرده است.

انواع درختان بلوط، انجیلی، ممرز، افراپلت، نمدار، گیلاس وحشی، آزاد، خرمندی و درختچه‌های تمشک، کوله خاس، ازگیل و ولیک از گیاهان طبیعی و بومی و کاج، سرو، ماگنولیا، شمشاد، برگ نو، بید مجنون، پاپیتال و مینا از گونه‌های گیاهی موجود در این جنگل است.

سفید چشمه معروف‌ترین چشمه این منطقه و رودخانه زیارت نیز معروف‌ترین رود این جنگل است که در روستایی به همین نام واقع‌شده است.

گراز، شغال، خفاش، موش، راسو، سنجاب، عقاب، شاهین، قمری، دارکوب، جغد، دم جنبان، صلوه، سهره، چرخ ریسک، گنجشک، کلاغ، سار و مارمولک جنگلی از عمده جانوارانی هستند که در این جنگل زندگی می‌کنند.

عدم‌ حمایت سازمان‌های متولی حفظ جنگل‌ها از این منطقه بکر سبب شده است که قسمت‌هایی از این جنگل کاربری خود را به‌عنوان جنگل از دست داده و بافت شهری و مسکونی پیدا کند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۹

۱۱ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41167

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک