رییس دادگستری کل گلستان؛

اجتماعی-ترکمن‌نیوز- رییس دادگستری کل گلستان گفت : از تغییر کاربری ۱۸۰ هزار مترمربع زمین کشاورزی در هشت ماه اول امسال با همکاری امور اراضی و دستگاه قضایی جلوگیری شد.

Hashemian 22Az 300x201 - جلوگیری از تغییر کاربری 18هکتار اراضی کشاورزی گلستان

به گزارش پایگاه خبر تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از دادگستری، هادی هاشمیان اظهار کرد: در برخورد با تغییر کاربری اراضی و ساخت و سازهای غیرمجاز؛ پیشگیری اولویت دستگاه قضایی است و به همین علت به محض ایجاد فنس و دیوار در زمین های کشاورزی که مقدمه تفکیک و ساخت و ساز بوده ، برخورد قانونی می شود.
رییس شورای حفظ حقوق بیت المال گلستان افزود: اگر جلوی ساخت و ساز و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در ابتدای کار گرفته شود، از تخریب محیط زیست و زمین های کشاورزی و باغی پیشگیری و از آسیب‌های اجتماعی و مالی ناشی از حکم قلع و قمع کاسته خواهد شد.
به گفته وی؛ رویکرد پیشگیرانه دادگستری گلستان، ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری‌های غیرقانونی را به حداقل رسانده است.
هاشمیان به افراد توصیه کرد که برای تغییر کاربری مجاز با در دست داشتن مستندات مالکیت به اداره امور اراضی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محل زندگی خود مراجعه کنند تا دچار مشکل نشوند.
وی همچنین از شهروندان خواست که هرگونه تبدیل و تغییر کاربری غیرمجاز در زمین های کشاورزی و باغی را به سامانه ۱۳۱ گزارش کنند.
سال گذشته از تغییر کاربری ۴۲۰ هزار مترمربع زمین کشاورزی و باغی در گلستان جلوگیری شد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۳

۲۲ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

7912

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک