بندر ترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار ترکمن ضمن تشکر از تلاش بانوان در برگزاری برنامه های دهه فجر، با اشاره به تشکیل ستاد بزرگداشت مقام زن از ۱۲ الی ۱۸ اسفند به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) گفت: برنامه های متنوعی در شهرستان در این هفته برگزار خواهد شد از جمله دیدار با مادران شهدا، گرامیداشت مادران شهدا با حضور در گلزار شهدا و ..بندر ترکمن,هیوه چی,هفته زن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  هیوه چی صبح امروز در جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان ترکمن با محوریت تشکیل ستاد بزرگداشت هفته زن، که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد افزود: با توجه به در پیش رو بودن هفته منابع طبیعی و درختکاری، یکی از برنامه های گرامیداشت هفته زن و مادر، درختکاری به نام مادران شهدا می باشد.
فرماندار گفت: اردوی یکروزه ریلی با میزبانی بندرترکمن با حضور بانوان شهرستان ها، طرح پیاده روی بانوان در راستای سلامت بانوان و تحکیم بنیان خانواده و برگزاری همایش ستادی بزرگداشت مقام زن و مادر از دیگر برنامه های این ستاد می باشد.
وی با اشاره به تشکیل کمیته توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار شهرستان اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین وزارت کشور و سازمان آموزش فنی و حرفه ای، در راستای اجرای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با موضوع همکاری دو دستگاه برای اجرای برنامه های مختلف از طریق آموزش های فنی و حرفه ای این کمیته تشکیل دشه است.
نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اهداف تفاهم نامه مذکور گفت: هم افزایی منابع و ظرفیت های بخش دولتی و غیر دولتی در راستای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و زمینه سازی برای مهارت آموزی و ارتقاء مهارتهای زنان از جمله اهداف این تفاهم نامه می باشد که ان شاا.. با عملیاتی شدن این طرح شاهد تحولی خوب در شهرستان باشیم.
وی در خصوص برنامه طرح اندوخته بانوان مهر ایران تصریح کرد: این طرح برای بانوان شاغل در نظر گرفته شده است و کمکی خواهد بود برای بانوانی که نیازمند این تسهیلات می باشند.
الیاس هیوه چی در ادامه ضمن تبریک به خانم عادلی به جهت انتخاب به عنوان عضو شورای مشورتی استان و آرزوی توفیق برای وی افزود: امیدواریم ایشان در حوزه شهرستان کمک کند تا گام های اساسی در حوزه بانوان شهرستان ترکمن برداشته شود.
وی در پایان در راستای ایجاد پارک بانوان گفت: با حضور دکتر غفاری مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و شهردار و شورای شهر بازدیدی از زمینی به مساحت حدودا یک هکتار در شهر بندرترکمن صورت گرفت که در حال پیگیری است تا با تخصیص اعتبارات لازم طبق شاخص های تعیین شده برای بانوان شهرستان تجهیز شود.

در این جلسه شادکام معاون آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، شیرنگی معاون فرماندار و سایر مسئولین و کارشناسان امور بانوان شهرستان دنیز حضور داشتند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۰

۰۶ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

12556

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک