جلسه هم اندیشی مراسم بزرگداشت شاعر ترکمن دولت محمد بال قزلاخبار فرهنگی- ترکمن نیوز- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرترکمن گفت: نخستین جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی بزرگداشت شاعر فرهیخته ترکمن “دولت محمد بال قزل ” با حضور جمعی از صاحب نظران برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، میرزا علی قزل ضمن اعلام این خبر، افزود: “دولت محمد بال قزل ” آخرین فرزند خانواده و متولد سال ۱۸۵۲ میلادی در روستای پنج پیکر است و چون برادران بزرگترش از کودکی او را بالی صدا می کردند امروزه وی را با نام “دولت محمد بالی قزل ” شناخته می شود.
وی ادامه داد: بیشتر شعر های دولت محمد در مورد مشکلات زندگی مردم بوده و این اشعار را به موسیقی در می آورد و آن ها را با ساز می خواند.
قزل افزود:این نشست به همت و پیشنهاد انجمن چاوش صحرا شهرستان و با حضور جمعی از فعالان فرهنگ وادبیات ترکمن از جمله “مشهد قلی قزل” ، ” نازمحمد اونق” ، “تنقر قلی یلقی” ، “نظر محمد گل محمدی” ، “عبدالحمید آخوندی” ،”حاجی بردی ایری” برگزار شد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرترکمن در خاتمه گفت: در این جلسه ضمن بررسی و ارائه نقطه نظرات در خصوص چگونگی برگزاری این بزرگداشت مقرر شد بزرگداشت این شاعر نامی ترکمن در اسفند ماه ٩٧ برگزار شود.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۴۴

۲۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32675

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک