رضا شجاعی:

رضا شجاعی - مختومقلی فراغیمراسم و بزرگداشت – تورکمن‌نیوز: رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گنبدکاووس از برگزاری جلسه هم اندیشی اعضای انجمن‌های مردم نهاد و فعالین فرهنگی برای تنظیم جدول زمانبندی مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی در ۲۸۶-مین سالروز تولد این شاعر نامی ترکمن ایرانی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ رضا شجاعی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: فرهنگ و هنر نشانگر هویت ملی و تاریخی هر سرزمین است.

وی افزود: کوثر بزرگ اسلامی ایران در دوران تاریخ خود همواره محور تولید فرهنگ و تمدن بوده و جایگاه ویژه ای را از این نظر به خود اختصاص داده است.

شجاعی در ادامه تصریح کرد: مختومقلی فراغی عارف و شاعر ایرانی ترکمن، یکی از مفاخر ادبی و عرفانی است که در آسمان فرهنگ و ادب خوش درخشیده و در دوران حیات خود با خلق آثار ادبی، امروز به عنوان چهره ای شاخص در عرصه فرهنگ ایران نام آور شده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جلسه هم اندیشی فعالین فرهنگی و انجمن های مردم نهاد از سراسر ترکمن صحرا اظهار داشت: امروز اولین جلسه تنظیم جدول زمانبندی برگزاری مراسم ۲۸۶-مین سالروز تولد پدر ادبیات کلاسیک ترکمن در دفتر انجمن شعر و ادب ترکمنی میراث گنبدکاووس برگزار شد.

وی افزود: با نشست و توافق اولیه صورت گرفته بین مدیران انجمن های شهرهای مختلف جدول زمان بندی اولیه که امکان دارد در جلسات بعدی تغییراتی در زمانبندی آن صورت بگیرد به شکل زیر تعیین شد.

در این جلسه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مراوه تپه و جمعی از مدیران موسسات و انجمن های فرهنگی و ادبی شهرهای مختلف ترکمن صحرا حضور داشتند.

گزارش از: یاشار نیازی

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۴۹

۲۱ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48758

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک