جلسه هم‌اندیشی، آموزشی و توجیهی عاملین و مبلغین زکات شهرستان ترکمن برگزار شدتورکمن نیوز: جلسه هم اندیشی، آموزشی و توجیهی عاملین و مبلغین زکات شهرستان ترکمن با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارو ائمه جمعه و جماعات شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ محمد جواد زنگانه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ضمن تشکر از حضور پرشور مردم و روحانیت در راهپیمایی روز قدس، اظهار کرد: زکات از ارکان پنج گانه دین مبین اسلام است.
وی افزود: با توجه به سیل اخیر در آغاز سال ۹۸ قسمت اعظمی از محصولات کشاورزی ما از بین رفت و میزان زکات نسبت به سال گذشته کاهش خواهد یافت.
زنگانه در خصوص صندوق های جمع آوری زکات تصریح کرد: جمع آوری زکات در شهرستان از طرف سایر شهرستان ها ممنوع است و فقط توسط شهرستان صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینکه میزان زکات جمع آوری شده شهرستان در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲۷ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال بوده، اظهار کرد: اعلام عملکرد زکات از اهمیت بسزایی برخوردار است و باعث اطمینان و اعتماد پرداخت کنندگان زکات می شود و افزود: سربلندی روحانیت سربلندی اسلام است.
در ادامه عبدالرحمن آخوند کر امام جمعه اهل تسنن شهرستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و روزه مسلمین اظهار کرد: زکات یکی از ارکان اساسی اسلام است و باعث تطهیر روح و مال می شود.
وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم در تمام آیاتی که امر به نماز می کند امر زکات نیز می کند لذا کسی که نماز می خواند و زکات ندهد نمازش قبول نیست و همچنین کسی که زکات می دهد و نماز نمی خواند زکات وی قبول نمی شود چرا که نماز و زکات بهم وابسته و گره خورده اند.
گفتنی است در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۱۷ میلیارد و ۷۷۶ میلیون ریال از زکات جمع آوری شده در زمینه حمایتی و مبلغ ۸ میلیارد و ۴۰۲ میلیون ریال در زمینه عمرانی هزینه شده است و در سال ۱۳۹۸ مبلغی بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال زکات پیش بینی شده است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۲

۱۲ خرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

54527

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک