جشن گرامیداشت روز دانشجو در شهرستان ترکمن برگزار شدبندر ترکمن-ترکمن نیوز-  به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو، جشنی با حضور الیاس هیوه چی فرماندار شهرستان ترکمن، محمدعلی هروی مدیر جمعیت هلال احمر استان، جمعی از مسئولین و دانشجویان شهرستان پیش از ظهر امروز دوشنبه ۱۹ آذر، در محل دانشگاه پیام نور بندرترکمن برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ هیوه چی فرماندار ضمن تبریک ۱۶ آذر، روز دانشجو، اظهار کرد: از سال ۱۳۴۲ که آغاز نهضت امام خمینی (ره) بر علیه استکبار بود، دانشجویان نیز به مبارزه با استبداد و استکبار گران پرداختند که در سال ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
وی افزود: مبارزه با استبداد دارای دو بعد بود: یکی بعد مبارزه با استعمار که ابعاد جهانی داشت و دیگری مبارزه با استبداد که ابعاد داخلی داشت.
فرماندار ادامه داد: مطالبه مقام معظم رهبری از داشنجویان، ایجاد کرسی های آزاد اندیشی بود و دولت هم این پیام را داد که دولت را نقد کنید.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان می توانند دولت را نقد کنند افزود: این نقد بایستی سازنده باشد و نه سیاه­نمایی و تخریب، و در این نقدها دانشجو باید راهکار بدهد.
هیوه چی تاکید کرد: دانشجویان باید عدالت خواه و آرمان خواه باشند و از طریق این تریبون های آزاداندیشی، صحبت کنند، مسائل خود را بیان کنند و وظیفه ماست که گوش دهیم و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم و در صدد رفع نقاط ضعف و مشکلات آن ها باشیم.
وی افزود: انتظار ما از دانشجویان این است در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی فعال و در اصلاح و پیشبرد جامعه مفید باشند و در این راستا راهکارهای درست، سازنده و مفیدی ارائه دهند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۳

۱۹ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41673

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک