به مناسبت روز دختر و دهه کرامت:

جشن عفاف، حجاب و دهه کرامت در شهرستان ترکمن برگزار شداخبار بندرترکمن– ترکمن نیوز- جشن عفاف، حجاب و دهه کرامت در شهرستان ترکمن با حضور فرماندار، حاج شیخ اصغر زنگانه مشاور استاندار در امور فرهنگی، مسئولین شهری و شهرستانی روز سه شنبه در محل سالن آموزش و پرورش برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری بنردترکمن، الیاس هیوه چی ضمن تبریک دهه کرامت، ولادت حضرت معصومه (ع) و امام رضا (ع) گفت: در سال ۱۳۸۵ شورای عالی فرهنگی با توجه به مناسبت ولادت حضرت معصومه(ع) این روز را روز دختران نامگذاری کرد و امیدواریم این ظرفیت و فرصت مغتنمی باشد برای خانواده ها و دختران تا پتانسیل های خود را تعریف کنند.

وی افزود: دختران ما بایستی مطالبات، ایده های خلاقانه و پیشنهادات خود را در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی و .. مطرح و انتظارات خود را از مسئولین بیان کنند تا با توجه به امکانات شهرستان هماهنگی بین مطالبات دختران و پاسخگویی مدیران صورت گیرد.

فرماندار تصریح کرد: علی رغم اینکه دختران زیادی در شهرستان داریم که با توجه به ظرفیت موجود در حوزه های فرهنگ و ادبیات، ورزش، اقتصاد و کارآفرینی و .. توانسته اند در سطوح استانی و کشوری مقام های خوبی کسب کنند بایستی همه مسئولین تلاش کنند و مسیر و بستر را برای ارتقاء و پرورش خلاقیت دختران در حوزه های مختلف تسهیل کنند.

وی افزود: در راستای بهبود و ارتقاء سلامت روان، اجتماعی و فرهنگی و.. برای ورود به جامعه، دختران ما بایستی آمادگی تقبل مسئولیت مادرانه را داشته باشند و با این نگاه در مسیر شغل، اجتماع و .. پیش بروند تا بتوانند به عنوان مادران تاثیرگذار آینده ایفای نقش کنند.

فرماندار گفت: خلاهای امروزی در حوزه خانواده هاست باید آنها را شناسایی و رفع کنیم و در راستای فرهنگ و تعلیم و تربیت تلاش کنیم چرا که آسیب های اجتماعی در اثر بی توجهی در این حوزه ها صورت می گیرد.

در پایان این مراسم از دختران نمونه شهرستان تقدیر به عمل آمد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۸

۰۲ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29439

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک