جشنواره ملی ازدواج اقوام ایران زمین در گلستان برگزار می شودتورکمن نیوز:  مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت: جشنواره ملی ازدواج اقوام ایران زمین در گلستان برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛بهمن طیبی صبح سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ازدواج، اظهار کرد: جشنواره ملی ازدواج اقوام ایرانی برای نخستین بار در سطح کشور و به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان گلستان با حضور اقوام ساکن در استان و دیگر قومیت‌های کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این جشنوراه اقوامی از ۹ استان شامل گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، مازندران، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، لرستان، کردستان و بوشهر شرکت دارند.

طیبی ادامه داد: افتتاحیه این جشنواره ۱۳ مرداد در مجموعه ورزشی آزادی گرگان با اجرای موسیقی زنده توسط میثم ابراهیمی و برنامه‌های طنز و شاد و برپایی غرفه‌های مختلف و به تصویر کشیدن آداب و رسوم جشن‌های ازدواج برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: همزمان با این جشنواره ۴۰ غرفه مشاوره روانشناسی، مذهبی، تغذیه، ژنتیک و باروری و غرفه‌های نمایشگاهی و سوغات و صنایع دستی نیز برپا می‌شود.

رییس جشنواره ملی ازدواج اقوام ایران زمین با اشاره به اینکه این جشنواره با هدف رونمایی از آیین‌های ازدواج برگزار می‌شود، گفت: برگزاری مراسم ازدواج یک زوج جوان سیل‌زده با حضور وزیر ورزش و جوانان نیز همزمان با مراسم اختتامیه برگزار می‎شود.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۲

۰۱ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58043

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک