torabi 9a 300x200 - جشنواره فرهنگ اقوام به نشاط اجتماعی مردم و جوانان کمک کردگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه گنبدکاووس با قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گرگان و این شهرستان گفت: این رخداد بزرگ فرهنگی به نشاط اجتماعی مردم که از نیازهای امروز جامعه بویژه نسل جوان است، کمک کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی درخطبه های نمازجمعه گنبدکاووس افزود: دشمنان نظام اسلامی با سیاه نمایی چنین القا می کنند که حکومت دینی ما با نشاط اجتماعی مخالف است و آن را به مسائل سیاسی ربط می دهد که این جشنواره توانست پاسخ خوبی به دشمنان بدهد.
وی اضافه کرد: علاوه بر جشنواره فرهنگ اقوام، حوزه ورزش و رشته هایی مانند والیبال و سوارکاری که درمنطقه ما سابقه زیادی دارد، نیز به نشاط اجتماعی جامعه کمک می کند که می بایست از دست اندرکاران این دو حوزه یعنی شهرداری و هیات سوارکاری گنبدکاووس قدرانی شود.
حجت الاسلام ترابی تصریح کرد: توجه به رشته سوارکاری بدون دخالت افراد غیر بومی و نیز مسائل حوزه پرورش اسب، اصلاح نژاد و راه اندازی بانک ژن اسب ها می تواند به اقتصاد مردم این منطقه بسیار کمک نماید.
وی با اشاره به راه اندازی واحد دانشگاه مذاهب اسلامی در گنبدکاووس که دو روز پیش انجام شد، تصریح کرد: فعالیت این واحد دانشگاهی که از بهمن امسال آغاز می شود، به تعمیق روابط، وحدت و همبستگی اقوام و مذاهب در منطقه و گلستان کمک می کند.
امام جمعه گنبدکاووس بامثبت دانستن اقدام دولت برای احیای مجدد کارت سوخت با هدف جلوگیری از قاچاق و رانت دراین حوزه، گفت: با این اقدام سالانه هزار میلیارد ریال در اقتصاد کشور صرفه جویی و به آن کمک می شود.
وی افزود: حذف کارت سوخت در چند سال گذشته، کار اشتباهی بود زیرا خسارت های زیادی به اقتصاد کشور وارد کرد.
حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه احیای مجدد کارت سوخت به شفافیت مصرف بنزین، کنترل قاچاق و اقتصاد کشور کمک می کند، اضافه کرد: کشور در همه بخش ها نیاز به شفافیت دارد که لازم است مجلس شورای اسلامی در این حوزه قوانین لازم را تصویب نماید.
وی گفت: رهبری انقلاب نیز پیش از این گفته بودند که به جز حوزه نظامی و امنیتی، سایر حوزه ها می بایستی دارای شفافیت مالی باشند تا به تحقق عدالت اجتماعی که خواسته افکار عمومی نیز است، کمک کند./ایرنا

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۵

۰۹ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41057

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک