تابستانی هیرکان 300x182 - جشنواره تابستانی هیرکان در گنبدکاووس آغاز شدتورکمن نیوز: جشنواره سه روزه تابستانی هیرکان به مناسبت دهه امامت و ولایت با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و شماری از مسئولان محلی همراه با استقبال بسیار خوب مردم، شنبه شب در محوطه دریاچه مصنوعی گنبدکاووس آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس در حاشیه مراسم افتتاحیه این جشنواره در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران گفت: میراث فرهنگی گنبدکاووس به مناسبت ثبت جهانی جنگل های هیرکانی، این جشنواره را با همکاری مجموعه گردشگری وارنا و مجموعه فرهنگی مذهبی الزهرا شهرستان برگزار کرد.

مریم آق آتابای اظهار داشت: برج قابوس نخستین اثر و بعد از آن کمانچه ترکمن به عنوان دومین اثر و اخیرا نیز جنگل های هیرکانی به عنوان سومین اثر استان گلستان در فهرست آثار جهانی قرار گرفت که برای مردم استان افتخار است.

وی افزود: علاقه مندان به برنامه های فرهنگی می توانند تا ۲۸ مرداد از ساعت ۲۰ تا ۲۳ با حضور در محل دریاچه مصنوعی گنبدکاووس از اجرای برنامه های متنوع و شاد در جشنواره تابستانی هیرکان بهره مند شوند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبدکاووس گفت: اجرای گروه‌های موسیقی ترکمن و پاپ، جنگ شادی، نمایشگاه صنایع دستی و بازی های بومی محلی در کنار کارگاه زنده سفالگری از جمله برنامه های برپایی در این جشنواره است.

آتابای بیان کرد: با توجه به اینکه مراسم تشییع پیکر دکتر غلامعلی بسکی پدر دلسوز طبیعت ایران زمین، پزشک و فعال محیط زیست ۲۵ مرداد در گنبدکاووس برگزار شد به احترام وی مراسم افتتاحیه جشنواره تابستانی هیرکان با یک روز تاخیر امشب به اجرا درآمد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۲

۲۷ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59808

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک