جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان گلستان برگزار شد اخبار فرهنگی- ترکمن نیوز- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان با اشاره به افتتاح بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی استان، گفت :برترین‌های جشنواره بین المللی قصه‌گویی استان گلستان به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از تسنیم، محبوبه رجب‌نسب در مراسم افتتاح مرحله استانی قصه‌گویی اظهار داشت: بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی در مرحله استانی با شرکت ۳۰ قصه گوی برتر استان به مدت ۲ روز برگزار می‌شود و برترین‌ها به مرحله منطقه‌ای راه پیدا می‌کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان با اشاره به اینکه قصه‌گویی ابزار هنری است که برای انتقال مطالب باید از آن استفاده کرد، تاکید کرد: این افراد به مدت ۲ روز با هم رقابت می‌کنند و از بین آنها ۶ نفر به مرحله منطقه‌ای راه پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: ۳ نفر خانم و ۳ آقای قصه‌گو به همراه ۳ قصه‌گوی بخش پدربزرگ‌ها و مادر‌بزرگ‌ها به مرحله بعد راه پیدا می‌کنند. داوری آثار برعهده خانم‌ها آمنه سادات حسینی، سید محدثه حسینی و طیبه جلالی است.

رجب‌نسب با بیان اینکه قصه‌گویی بهانه‌ای برای جذب مخاطب است، گفت: انتقادی که به کتاب‌ های درسی است همین است که از پیش تنظیم شده است که مطالب را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند که خوب نیست باید تفکر و خلاقیت در بین دانش‌آموزان شکل گیرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان از خانواده‌ها خواست: باید خانواده‌ها در کنار کانون‌های پرورش فکری حضور و ارتباط موثری در بین بچه‌ها داشته باشند و باید روی این مطلب کار شود که جشنواره‌ای مخاطب‌پسند برپا کنیم.

وی افزود: یکی از آسیب‌های جشنواره‌های ما این است که نتوانستیم مخاطب نوجوان جذب کنیم، باید روش‌هایی به کار گیریم که نوجوانان ما احساس نیاز کنند و روش‌های مناسب برای انتقال این هنر را انتخاب کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان با اشاره به داستان‌گویی نوستالژی گفت: این کار با هدف استفاده از تجربه گذشته برای مسیر راه آینده است که با گذشته پشتوانه فرهنگی در اختیار آیندگان قراردهیم.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۴۳

۲۸ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

38243

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک