سفیر بلغارستان:

2567904 300x199 - جشنواره اقوام به حفظ ریشه های فرهنگ ایرانی کمک می کنداخبار فرهنگی- ترکمن نیوز- سفیر بلغارستان با بیان این که حضور در دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام باعث افتخار ماست، گفت: این برنامه ها به حفظ ریشه های فرهنگ ایرانی کمک می کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، کریستو پولنداکوف در آئین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام که در محل نمایشگاه دائمی استان برگزار شد، اظهار کرد: حضور اقوام مختلف در کشور ایران، میراث بسیار ارزشمندی است از این رو با برگزاری این جشنواره می توان ریشه های فرهنگ ایرانی را حفظ کرد.

او که به نمایندگی از طرف سفرا و کاردارها و رایزن های فرهنگی حاضر در جشنواره برای صحبت در این مراسم دعوت شده بود، ادامه داد: جشنواره اقوام نشانگر همزیستی صلح آمیز اقوام در کشور است و ما از این میراث فوق العاده غنی ایران اسلامی به عنوان الگو استفاده خواهیم کرد.

در ادامه این مراسم مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان به حضور ۴۰ خبرنگار داخی و خارجی در دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام اشاره کرد و گفت: حضور خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی در جشنواره فرصتی برای معرفی جاذبه های استان است.

ابراهیم کریمی با بیان این که ۲۰ سفیر از ۱۲ کشور در این جشنواره حضور دارند، اضافه کرد: حضور سفرا، کاردارها و رایزن های فرهنگی فرصتی برای تبادل اطلاعات در حوزه گردشگری استان با آن کشورهاست. وی از حضور ۲۷ استان در این جشنواره خبر داد و گفت: بخش صنایع دستی جشنواره فرصت مغتنمی است تا هنرمندان آثار خود را برای علاقمندان به نمایش بگذارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان به معرفی قابلیت و ظرفیت گردشگری روستایی استان در این جشنواره تاکید کرد و افزود: اجرای موسیقی اقوام هم از دیگر بخش های جشنواره است که اغلب مورد توجه قرار می گیرد.

دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام امسال از ۲۹ آبان ماه آغاز شده و تا هفتم آذر در استان گلستان ادامه دارد. این دوره از جشنواره مانند سال گذشته در دو شهر گرگان و گنبد برگزار می شود بر همین اساس از ۲۹آبان تا ۳ آذر گرگان میزبان جشنواره اقوام خواهد بود و پس از آن چهارم تا هفتم آذرماه دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در شهرستان گنبد کاووس برگزار می شود.

برگزاری مراسم ازدواج سنتی از اقوام مختلف کشور در هرشب، اجرای موسیقی سنتی، برگزاری نشست تخصصی و رونمایی از پلاک ماندگار هنرمندان از جمله برنامه هایی است که برای دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام اجرا پیش بینی شده است.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: mehrnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۵

۳۰ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40574

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک