جزئیات لایحه ایجاد منطقه آزاد اینچه برون به تصویب رسیداخبار استانی- ترکمن نیوز- جزییات لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون امروز در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی جزئیات لایحه یک فوریتی ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی را با ۱۶۱ رأی موافق، ۷۵ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از ۲۶۶ نماینده حاضر تصویب کردند.

بر اساس مصوبات این لایحه و سیاست کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و به منظور انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا، خدمات و تامین نیاز‌های ضروری و منابع مالی از خارج به دولت اجازه داده شد با رعایت مفاد قانون برنامه ۶ توسعه در اینچه برون گلستان منطقه آزاد تجاری صنعتی ایجاد کند.

واگذاری زمین تا زمان تصویب اجرای طرح جامع منطقه آزاد حداکثر تا ۱۵ درصد مساحت صورت میگیرد.

واردات کالا از خارج کشور به مناطق آزاد ایجاد شده به موجب بند (۱) این ماده واحده به منظور عرضه به مسافرین ممنوع و اعطای معافیت کالای همراه مسافر از مناطق مذکور به سرزمین اصلی صرفا شامل کالا‌های تولید شده در آن مناطق می‌باشد.

مجوز واردات خودرو‌های سواری خارجی در محدوده مناطق آزاد ایجاد شده به موجب بند (۱) این ماده واحده صرفا به اشخاصی اعطاء می‌شود که دارای مجوز فعالیت اقتصادی در محدوده منطقه باشد. تردد خودرو‌های فوق صرفا در محدوده مصوب پیوست این قانون امکان پذیر است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: yjc.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۸

۱۲ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

34524

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک