نهائی گلستان 300x210 - جزئیات برگزاری امتحانات نهایی دوازدهمی‌ها در گلستان زیر سایه کروناترکمن نیوز:  مدیر کل آموزش و پرورش گلستان گفت: امتحانات نهایی ۲۵ هزار دانش آموز پایه دوازدهم استان از فردا (۱۷ خرداد) آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  احسان گوهری راد مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران گفت: امتحانات نهایی ۲۵ هزار دانش آموز پایه دوزدهم استان گلستان از فردا ۱۷ خرداد آغاز می‌شود و تا ۱۶ تیر ادامه دارد

وی افزود: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی صندلی‌های امتحانی دانش آموزان با فاصله یک متر و ۸۰ سانتی متر از یکدیگر چیده شده است و به همین علت تعداد حوزه‌های امتحانی استان از ۸۶ حوزه به ۱۳۷ حوزه امتحانی افزایش یافته است تا از تراکم دانش آموزان در حوزه‌های امتحان کاسته شود.

گوهری راد ادامه داد: همه حوزه‌های امتحانی پیش از ورود دانش آموزان و هر روز بعد از برگزاری امتحان گند زدایی و ضدعفونی می‌شود.

وی گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، ماسک و دستکش به اندازه کافی تهیه و در حوزه‌های امتحانی بین دانش آموزانی که ماسک و دستکش ندارند توزیع می‌شود.

گوهری راد افزود: سال‌های گذشته امتحانات دانش آموزان همه رشته‌ها یکجا و در حداکثر ۲۰ روز برگزار می‌شد، اما امسال برای امتحانات رشته‌های تجربی و ریاضی در یک روز و رشته‌های انسانی و معارف و فنی روز دیگر برگزار می‌شود و امتحانات هم یک ماه تا ۱۶ تیر طول می‌کشد.

وی گفت: گروه‌های نظارتی از دانشگاه علوم پزشکی هم در مدت برگزاری امتحانات، از حوزه‌های امتحانی سرکشی و بر رعایت مسائل بهداشتی نظارت می‌کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان ادامه داد: دانش آموزان مدارس شبانه روزی هم یک ماه برگزاری امتحانات نهایی را در خوابگاه می‌مانند و پس از پایان امتحانات می‌توانند به خانه بازگردند. امکانات بهداشتی در این خوابگاه‌ها هم بر اساس پروتکل‌های علوم پزشکی رعایت می‌شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۴۳

۱۶ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76651

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک