جرایم سایبری در گلستان 17 درصد افزایش یافتحقوقی و قضایی- ترکمن نیوز- رئیس پلیس فتای گلستان از افزایش ۱۷ درصدی جرایم سایبری در ۴ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سرهنگ ابراهیم پرسا اظهار کرد: برداشت های غیرمجاز از حساب افراد، هتک حیثیت ، نشر اکاذیب و کلاهبرداری در فضای مجازی بیشترین موارد وقوع جرایم را تشکیل میدهد.

وی ادامه داد: طی چند روز گذشته سودجویان با به کارگیری شگردهای مختلف و کشاندن صاحب حساب به پای خودپرداز توانستند ۲۸ میلیون تومان از حساب وی برداشت کنند.

سرهنگ پرسا افزود: عدم آگاهی افراد بستر کلاهبرداری در فضای مجازی را فراهم میکند و در این روش کلاهبرداران با ترغیب شهروندان آنها را مجاب به خرید کالا میکنند و پس از دریافت وجه کالا را به مقصد ارسال نمیکنند.

رئیس پلیس فتای گلستان همچنین گفت: برخی افراد با نشر و باز نشر فراخوان غیر قانونی سبب تحریک افکار عمومی و ترغیب شهروندان به نافرمانی های مدنی شده و این امر صلب آسایش شهروندان و آسیب به بخشی از اموال عممومی را به همراه دارد.

وی افزود: توهین و هتک حیثیت در فضای مجازی با رعایت نکردن حریم خصوصی افراد ،کینه توزی و تهدید واعتماد نابجا رخ میدهد که افراد قبل از انتشار مطالب در این فضا از عدم وجود اطلاعات محرمانه اطمینان حاصل کنند.

سرهنگ پرسا گفت: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک و یا نیاز به مشاوره می‌توانند به سایت اینترنتی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌های ۲۱۸۲۲۹۶۷ و ۲۱۸۲۲۹۴۳ تماس بگیرند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: yjc.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۲۴

۰۷ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29770

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک