جبهه ترکمن‌های عراق: دولت از زنانی که از داعش گریخته‌اند حمایت کندتورکمن نیوز رئیس جبهه ترکمن‌های عراق بر لزوم حمایت دولت این کشور از زنان اهل تلعفر که از گروه تروریستی داعش گریخته‌اند، تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   به نقل از آناتولی، ارشاد صالحی، رئیس جبهه ترکمن‌های عراق و نماینده مردم کرکوک در یک نشست خبری در این شهر تصریح کرد که دولت باید از زنان اهل تلعفر که از گروه تروریستی داعش گریخته‌اند، حمایت کند.

وی با اشاره به آغاز عملیات آزادسازی موصل در دو سال گذشته، اظهار داشت: گروه تروریستی داعش شکنجه و ظلم شرم آوری را نسبت به زنان جوان اهل تلعفر روا داشت. دولت عراق و نهادهای مدنی باید همه جانبه در کنار این افراد بی گناه باشند.

صالحی همچنین به خبرنگار آناتولی گفت: دولت عراق در بازگرداندن زنان نجات یافته از داعش به جامعه ناموفق بوده است. این موضوع را در پارلمان عراق مطرح کرده و در دستور کار دولت قرار خواهیم داد.

وی افزود: به ویژه در اردوگاه هول سوریه صدها زن و کودک اهل تلعفر به سر می برند. برخی عراقی نیز در مناطق تحت اشغال گروه تروریستی ی.پ.گ مفقود شده‌اند. نهادهای مدنی بین المللی در زمینه بازگرداندن آنان وظایف مهمی دارند.

رئیس جبهه ترکمن‌های عراق همچنین از اینکه رسانه های جهانی به موضوع شکنجه زنان اهل تلعفر توسط گروه تروریستی داعش نمی‌پردازند، انتقاد کرد.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۵۱

۲۹ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59925

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک