معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان:

Gonbad F 23M 300x221 - جبران عقب ماندگی شاخص های توسعه در شهرستان ها با توزیع اعتبارات مناسبگنبدکاووس– ترکمن نیوز- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: رویکرد مدیریت ارشد این استان، جبران عقب ماندگی برخی شاخص های توسعه آن بویژه در شهرستان ها با توزیع اعتبارات مناسب در سالجاری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, میرمحمد غراوی روز سه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای گنبدکاووس افزود: از ۲۳ شاخص توسعه در گلستان، برخی شاخص ها هنوز با میانگین استانی همخوانی ندارد که جبران این عقب ماندگی در دستور کار مدیران قرار گرفته است.
وی، بدون اشاره به آماری از کاهش اعتبارات عمرانی امسال کشور و استان به دلیل شرایط و مشکلات مالی، گفت: بر این اساس تکمیل طرح های عمرانی با افزون بر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت مدیران گلستان قرار دارد.
غراوی، توجه به توسعه عمران روستاها برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را دیگر رویکرد مهم مدیریت ارشد گلستان در توزیع اعتبارات امسال اعلام کرد و افزود: ۴۷ درصد جمعیت استان در روستاها سکونت دارند که توجه به عمران روستاها در کنار عمران شهری یک ضرورت است.
وی، توجه به کشاورزی و گردشگری به عنوان دو حوزه زیربنایی برای توسعه گلستان را از دیگر رویکردهای مدیریت این استان در توزیع اعتبارات امسال دانست و تصریح کرد: استاندار گلستان سفرهای درون استانی نیز دارد و بر اساس تلاش شهرستان ها اعتبارات ویژه که در اختیار وی است، داده می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان ادامه داد: امسال از محل اعتبارات ملی و استانی، مبالغی در اختیار نمایندگان مجلس قرار می گیرد که می توانند در حوزه انتخابیه خود برای طرح های عمرانی هزینه نمایند.
غراوی سهم اعتبارات نماینده مردم گنبدکاووس در سال جاری را حدود ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در مجموع سهم اعتبارات عمرانی این شهرستان از منابع استانی ۱۲،۸درصد است.
فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین جلسه سهم اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای این شهرستان در سال جاری را ۷۲۴ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: پارسال این اعتبارات، یک هزار و بیست میلیارد ریال بود.
عبدالقدیر کریمی افزود: رویکرد اصلی شهرستان در توزیع اعتبارات امسال توجه به مناطق روستایی و مرزی بویژه بخش داشلی برون و ایجاد زیرساخت های آب شرب و برق است تا رضایت مندی مردم در این حوزه ها افزایش یابد.
وی گفت: علاوه بر اعتبارات تملک دارایی ها، امسال در هفته دولت بهره برداری یا آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی و اقتصادی گنبدکاووس به ارزش دو هزار و ۱۷۰ میلیارد انجام می شود.
دراین جلسه که رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان، برخی مدیران کل استان یا معاونین آنان، نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی و مدیران این شهرستان حضور داشتند، اعتبارات پیش بینی شده برای اجرا یا تکمیل ۱۸۰ طرح یا پروژه ادارات و نهادهای مختلف قرائت شد.

 

منبع: irna.ir/golestan

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۵۹

۲۳ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32562

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک