مدیر حوزه علمیه هدایتی کلاته ابریشم راز و جرگلان:

جامعه اهل سنت از امام حسین (ع) به‌عنوان سید شباب اهل الجنه یاد می‌کننداخبار اجتماعی– ترکمن نیوز- مدیر حوزه علمیه هدایتی اهل سنت کلاته ابریشم از توابع شهرستان راز و جرگلان گفت: جامعه اهل سنت از امام حسین (ع) به‌عنوان شهید دشت کربلا و سید شباب اهل الجنه یاد می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج خالمحمد آخوند سرفراز با اشاره به حقانیت قیام امام حسین (ع) اظهار داشت: در جریان کربلا، شهادت امام حسین را به‌حق می‌دانیم و شهادت آن حضرت را یک ضایعه بزرگ برای مسلمین می‌دانیم.

وی بیان داشت: عده‌ای را که از خانواده رسول‌الله (ص) در جریان کربلا به‌دست یزید و یزیدیان به شهادت رسیده‌اند، یکی از ظلم‌های بزرگ یزیدیان و کوردلان در مقابل اهل‌بیت پیامبر (ص) می‌دانیم و یزید و یزیدیان را ناحق و مردود و جریان امام حسین را حق دانسته که برای دفاع از راه رسول الله (ص) جنگیده و به شهادت رسیده است.

مدیر حوزه علمیه هدایتی روستای کلاته ابریشم از توابع شهرستان راز و جرگلان تصریح کرد: در روز عاشورا در بین ترکمن‌های این منطقه مرسوم است، با دادن صدقه و نذریات روح شهدای اسلام و امام حسین (ع) گرامی داشته می‌شود.

وی در انتها افزود: در بین ترکمن‌های خراسان شمالی به مناسبت شهادت امام حسین (ع) روز عاشورا که (آغربایرامی) یعنی روز سنگین نام دارد، نذریات و صدقاتی داده می‌شود که ثواب آن به روح امام حسین (ع) بخشیده می‌شود که این اوج ارادت اهل سنت این استان را به اهل‌بیت پیامبر به‌خصوص امام حسین (ع) می‌رساند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: farsnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۸

۱۹ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35129

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک