golesstan jade - جاده های گلستان لغزنده استگلستان-ترکمن نیوز-  سرپرست راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت که هم اکنون سطح جاده های اصلی و فرعی این استان لغزنده بوده و رانندگان هنگام آمد و شد در این محورها حتما به توصیه های پلیس راه توجه داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  غلامرضا بیکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: در محور کوهستانی ‘دراز نو’ واقع در شهرستان کردکوی نیز بارش خفیف برف از سوی راهداران مستقر، گزارش شده است.
به گفته وی آمد و شد خودروها در همه محورهای اصلی و فرعی استان بدون مشکل برقرار است و گروه های راهداری مستقر در این مسیرها آماده ارایه خدمات به رانندگان عبوری هستند.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان امسال به دلیل کاهش دما و سرمای پاییزه گروه های راهداری را زودتر از حد معمول آبان ماه در جاده ها بویژه محورهای برف گیر این استان شمالی با هدف تسهیل رفت و آمد خودروها مستقر کرده است.
بیکی همچنین از رانندگان خواست که با توجه به کاهش دما و ریزش بارش باران و برف، برای آمد و شد در مسیرهای استان به ویژه مناطق کوهستانی، تجهیزات ایمنی و گرمایشی به همراه داشته باشند.
وی افزود: تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان برای پاسخگویی در خصوص آخرین وضعیت راه ها به صورت شبانه روزی فعال است.
استان مرزی گلستان افزون بر پنج هزار کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و فرعی درجه یک، دو و سه دارد که حدود یک هزار و ۵۲۱ کیلومتر آن کوهستانی و یا سخت گذر است
رییس گروه پیش ‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان در این پیوند گفت: در نواحی کوهپایه ای استان بین پنج تا ۱۰ تا پنج میلی متر در منطقه گمیشان واقع در شمال استان حدود ۱۳ میلی متر بارندگی ثبت شده است.
محمود محمدقلی پور اظهار داشت: مقدار بارش باران ثبت شده در ایستگاه های باران سنجی گرگان نیز ۱۶ میلی متر گزارش شده است.
هم اکنون هوای گرگان مرکز استان گلستان بارانی و دمای آن ۱۲ درجه سلسیوس است.
وی گفت: براساس الگوهای پیش یابی، ناپایداری جوی در آسمان گلستان تا شب دوشنبه ادامه دارد و از اواخر دوشنبه شب از شدت ناپایداری جوی در استان کاسته و فردا (سه شنبه) شرایط جوی به حالت عادی خواهد بود.
گلستان از لحاظ آب و هوایی هفت اقلیم از ۱۳ اقلیم دنیا را دارد و از شمال با کشور ترکمنستان، از جنوب با سمنان، از شرق با خراسان شمالی و از غرب با مازندران همسایه است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۲

۲۸ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40468

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک