مرزی اینچه برون 300x195 - جابه‌جایی کالا از گمرک اینچه‌برون اواخر اردیبهشت آغاز می‌شودترکمن نیوز:  رییس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: صادرات و واردات کالا از گمرک اینچه‌برون گنبدکاووس اواخر اردیبهشت ماه از سرگرفته می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالحمید قوچاقی روز شنبه در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: آغاز مجدد صادرات و واردات کالا از این گمرک ابتدا از خطوط ریلی و سپس جاده ای و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا آغاز خواهد شد.

وی به شرکت های حمل و نقل بین المللی گلستان توصیه کرد برای از سرگیری صادرات و واردات کالا به قزاقستان برای رانندگان زیرپوشش خود روادید دریافت کنند.

به گفته وی قزاقستان برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا علاوه بر محدودیت تردد، روادید اتباع ۵۷ کشور را به حالت تعلیق درآورد که شروع مجدد فعالیت رانندگان برای جابه جایی کالا در این کشور مستلزم دریافت روادید جدید است.

وی ادامه داد : رانندگان برای دریافت روادید به دفتر کنسولگری قزاقستان در گرگان یا سفارت این کشور در تهران مراجعه کنند.

گلستان ۱۹ شرکت حمل و نقل بین المللی کالا با پوشش هزار راننده فعال دارد.

شرکت های حمل و نقل بین المللی گلستان سال قبل از طریق گمرکات زمینی به کشورهای قزاقستان، ازبکستان، افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، ترکمنستان، ترکیه، عراق، آذربایجان، روسیه، گرجستان و قرقیزستان، کالا جابه‌جا کردند.

اینچه برون هم اینک تنها گمرک زمینی و ریلی گلستان است که در شرق استان و در فاصله ۸۰ کیلومتری شمال مرکز شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس قرار دارد.

ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز شنبه گفت: تاکنون ۱۰۶ هزار و ۲۲۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۵۸۹ نفر رسید.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۳۴

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74866

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک