نام انتخابات 300x174 - ثبت نام واگنی اتو کشیده ها!تورکمن نیوز:   سرانجام واگن ثبت نام کنندگان مجلس یازدهم در حوزه غرب استان گلستان با بیش از ۶۰ نفر به ایستگاه پایانی رسید. حالا می توان میان آنها خط کش گذاشت و درباره تک تک شان حرف های خاص زد و گفت که وجه مشترک بیشتر آنها بجز چند نفر تنها همان مدرک تحصیلی و هویتی شان است و بس.

با همه این ها اما هوارداران برخی از نامزدها بیش از سایرین و با قیافه حق به جانب تا می توانند زبان به مدح و ثنا از کاندیدای خود باز کرده اند در حالی که پرواضح است برای نماینده مردم شدن شاخصه هایی مدنظر است که آنها را نمی توان در افراد مبتدی سراغ گرفت.

با رسانه ای شدن اسامی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از غرب گلستان و تمایل ده ها نفر برای ثبت نام، حالا این سوال برای مردم پیش آمده که براستی چه هدفی در پشت این نام نویسی های واگنی نهفته است! و چرا باید افرادی که تاکنون هیچ تجربه سیاسی یا مدیریت کلان در رزومه کاری شان دیده نمی شود پا به این میدان بزرگ گذاشته اند؟!

تحلیلگران و فعالین اجتماعی معتقدند یکی از دلایل آن هجمه درباره ثبت نام بر می گردد به این که عده ای به متن بیایند. اسمشان در دهان ها بچرخد و بشوند حرف روز مردم و عده ای دیگر به این امید وارد کارزار سیاسی شده اند که همانند رامین نورقلی پور که در اولین حضور میدانی خود به مجلس راه یافت با اقبال عمومی مواجه شده و به آرزوی نهایی خود دست یابند.

این امکان برای آن افراد در صورتی ممکن است اتفاق بیفتد که از مجموع ثبت نامی ها دو سوم با عدم احراز یا رد صلاحیت مواجه شده و کفه ترازو به نفع شان سنگینی نماید.
قطع به یقین چنین کاندیدایی در صورت انتخاب هرگز نمی تواند نماینده شایسته ای برای مردم حوزه خود باشد. این فرد به هیچ وجه قابلیت و توانایی حضور در مجلس را نخواهد داشت، زیرا که فاقد فاکتورهای ی منتخب کارآمد بوده و در طول ۴ سال جز اتلاف و هدر رفت زمان گرانبها کاری از پیش نخواهد برد.

از نگاه عموم نماینده کارآمد و اصلح کسی است که سواد بالای سیاسی و تحلیلی داشته و توانایی تجزیه و اظهار نظر در خصوص کلیه مسائل کشور و بین المللی را در خود ببیند.

همچنین نماینده راه یافته به مجلس در فن سخنوری و برنامه ریزی کلان آنچنان باید توانا باشد که بتواند در نطق مجلس به جای خواندن متن انشا گونه، بیان کننده مشکلات معضلات و عملیاتی کردن طرح ها و برنامه ها باشد.

برخی ثبت نام شونده های شیک و مجلسی این روزها در محافل عمومی کشور را در خیال واهی خود به راحتی می چرخانند! منهای چندین کاندیدایی که با رزومه مشخص بر اساس برنامه پیش می روند.

 

✍️ خلیل رستگار

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۱

۲۱ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65775

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک