معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:

ثبت نام بیش از 14 هزار و 500 گلستانی برای حضور در راه پیمایی اربعیناخبار استانی- ترکمن نیوز- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در جلسه ستاد اربعین از ثبت نام ۱۴ هزار و ۵۳۶ گلستانی تا عصر چهارشنبه ۲۵ مهر، در سامانه سماح خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، “علی اصغر طهماسبی” در هفتمین جلسه ستاد اربعین استان اظهار کرد: از این تعداد تا این لحظه ۱۲ هزار و ۲۷۲ نفر ویزای خود را دریافت نموده اند که صدور ویزا با سرعت بسیار خوبی از طرف کنسولگری عراق مستقر در استان گلستان، در حال انجام است.

وی اضافه کرد: ۵۷۰ ویزای رایگان نیز برای موکب داران و تیم های خدماتی و پزشکی مستقر در موکب های گلستانی صادر شده، ضمن اینکه ۶۵ کامیون و تریلی اقلام مورد نیاز موکب ها را از طریق مرز مهران وارد خاک عراق کرده اند.

رئیس ستاد اربعین استان گفت: از میان متقاضیان ویزای اربعین حسینی تا این لحظه در استان گلستان، نام ۸۱ نفر از اتباع بیگانه مقیم استانو ۴۰ نفر نیز از دانشجویان خارجی مرکز جامعهٌ المصطفی گرگان به چشم می خورد.

طهماسبی اظهار کرد: ۵۲ دفتر زیارتی شامل ۴۸ دفتر ثابت و چهار دفتر موقت در استان گلستان وظیفه ثبت نام زائرین اربعین را به عهده دارند.

وی با بیان اینکه اقدامات همه جانبه ای برای تسهیل سفر زائران اربعین حسینی(ع) صورت می گیرد، افزود: تا امروز ۷ جلسه ستاد اربعین استان و ۳۵ جلسه ستاد اربعین در شهرستانها به ریاست فرمانداران برگزار شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: در ایام مراسم باشکوه اربعین سال ۹۷ استان گلستان ۱۱ موکب در کشور عراق خواهد داشت که در ۱۰ موکب خدمات پذیرایی و اقامتی و در موکب احباب امام رضا(ع) واقع در کربلای معلی، خدمات درمانی به زائرین ارائه خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استکبار جهانی و برخی از کشورهای منطقه از مدت ها قبل، تبلیغات گسترده ای را علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداختند و به دنبال ایجاد تفرقه و فتنه بین دو ملت بزرگ ایران و عراق برای کمرنگ شدن حضور آنها در مراسم اربعین بودند که با توجه به استقبال زائران ایرانی و ثبت نام صورت گرفته می شود نتیجه گرفت که این تیر دشمن هم به سنگ خورده و امسال نیز همانند سالهای گذشته شاهد حضور حماسی و وحدت بخش مردم ایران و عراق در مراسم اربعین خواهیم بود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۴

۲۶ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

38090

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک