تکمیل پل نیمه کاره یکه سعود شهرستان رازوجرگلان با کمک خیرین تورکمن نیوز: دهیار یکه سعود از تکمیل شدن پل یکه سعود در مسیر رودخانه چندیر با کمک خیرین خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ نورمحمد درخشان گفت: پل یکه سعود که کلنگ زنی آن در سال ۹۶ شروع شده و تنها فندانسیون آن انجام شده و در سیلاب ها بخصوص در بارندگی و سیلاب اخیر عبور و مرو مردم چندین روستا را دچار مشکل کرده بود با پیگیری های بخشدار و دهیار و شورا و معتمدین جرگلان و با کمک خیرین تکمیل خواهد شد .

وی افزود : اعتبار ساخت این پل در سال ۹۶ یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان بود اما به دلیل تحریم ها هم ساخت ان متوقف شد و هم اعتبار مورد نیاز آن افزایش پیدا کرد و به سه میلیارد تومان رسید در حال حاضر یک خیر تمام هزینه میلگرد و ماسه .سیمان و غیره را متقبل شد و پیمانکار نیز مشخص شده و پیش بینی اتمام این پرژه تا دوماه اینده است .

و همچنین گفت: دوهزار متر مکعب دیوار ساحلی با سنگ نیز در کنار پل ساخته می شود که هزینه آن را نیز خیر متقبل شد

درخشان اظهار داشت : خیر تنها هزینه کاگر را پرداخت نمیکند که مردم روستاها خودجوش درحال کارو فعالیت هستند و همکاری خوبی از ۱۵ ازدیبهشت تاکنون داشتند .

وی در خصوص مشخصات این پل نیز گفت: پل یکه سعود بر رودخانه چندیر با ۶ دهانه است که هرکدام ۶متری می باشد و ارتفا آن نیز به ۴ مترو سی سانتیمتر میرسد و و عرض آن نیز ۸ متر است .

دهیار یکه سعود گفت : اگر این پل ساخته شود ۱۵ هزار نفر از روستاهای شهر یکه سعود , دویدخ , چالتلپک , گرکز , قره اقاچ محمد نفس و چندین کلاته از آن بهره مند می شوند .

گفتنی است : مسیر رودخانه چندیر بخش جرگلان نیاز به ساخت بیش از ۲۰ پل دارد که مهمترین آنها در روستاهای گرکز , کیلوپنجه و قره پالچق قرار دارد .

خبرنگار : رحیمی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۲

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53310

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک