گلستان 300x172 - تولید بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم, جو و کلزا در سال ۱۳۹۹ترکمن نیوز:  استاندار گلستان با اشاره به تولیدات محصولات کشاورزی در استان ظهار کرد: کشاورزان گلستان بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم,جو و کلزا در سال ۱۳۹۹ تولید خواهند کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس صبح امروز سه شنبه ۲۶ فروردین در نخستین جلسه کارگروه خرید تضمینی محصولات کشاورزی استان در سال جاری تصریح کرد: سال جاری با درایت مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید مزین شده و گلستان باید در زمینه کشاورزی که مزیت اصلی استان محسوب می شود , خود را در کشور برجسته کند.

وی افزود: ارزش محصولات کشاورزی استان در سال ۹۸ بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود و ۲۴ درصد سهم اشتغال گلستان وابسته به کشاورزی است.
استاندار گلستان یادآور شد: قریب به ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت گندم, جو و کلزا است و باید مراکز خرید از ۲ هفته پیش از برداشت محصولات آمادگی لازم را داشته باشند.
دکتر حق شناس گفت: در سال گذشته یک میلیون و ۱۶۴ هزار تن گندم در استان تولید شد و در سال جاری پیش بینی می شود بیش از یک میلیون ۲۷۸ هزار تن گندم تولید شود و البته قیمت خرید تضمینی نیز از کیلویی ۱۷۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان افزایش یافته است.
وی با اشاره به میزان تولید دانه های روغنی در استان  ادامه داد: ۹۸ درصد دانه های روغنی در استان فراورده و سپس خارج می شود و ارزش افزوده آن به گلستان باز می گردد.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: باید در سال ۹۹ مزیت های استان را تقویت کرده و زمینه جهش تولید را در بخش های کشاورزی, گردشگری , صنعت و بازرگانی فراهم آوریم.
انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۲

۲۶ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر :

73279

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک