توصیه هایی برای استفاده ایمن از وسایل گازسوزاطلاعیه-ترکمن نیوز-  مدیرعامل گاز گلستان بر استفاده از شیلنگ های مرغوب و استاندارد در وسایل گازسوز تاکید کرد و گفت: مشترکین در فصل سرما برای بهره مندی مطلوب از این انرژی و گرم کردن خانه های خود نکات ایمنی را رعایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  محمد رحیم رحیمی اظهار داشت: مشترکان برای تامین سلامت خود و اعضای خانواده از وسایل گازسوز پرمصرف، پرخطر و غیراستاندارد استفاده نکنند.
به گفته وی، رعایت نکات ایمنی در خصوص استفاده از شیلنگ مناسب برای اتصال وسایل گاز سوز به لوله کشی گاز بسیار مهم بوده و چنانچه این موارد نادیده گرفته و یا کم اهمیت شمرده شود باعث بروز اتفاقات ناگوار می شود.
وی در مورد نصب صحیح وسایل گاز سوز نیز یادآور شد که استفاده از شیلنگ های فشار قوی نخدارتقویت شده در برابر مواد نفتی و گازی ضروری بوده و در هنگام نصب دو سر شیلنگ با بست فلزی مناسب محکم بسته شود.
مدیرعامل شرکت گاز گلستان تصریح کرد: شیلنگ گاز هرگز نباید در معرض حرارت اجاق گاز و سایر وسایل گازسوز قرار داشته باشد و هر چند ماه یکبار مورد بازدید شود که سوراخ یا بریده نباشد.
به گفته وی، همچنین طول شیلنگ گاز نباید از ۱۵۰ سانتیمتر بیشتر باشد در غیر این صورت خطرناک و غیرایمن است.
تاکید بر رعایت ایمنی در استفده از وسایل گاز سوز و توجه به مصرف بهینه دیگر توصیه های رحیمی است.
در گلستان افزون بر ۵۳۰ هزار مشترک گاز اعم از بخش خانگی، تجاری، صنعتی، نیروگاه و جایگاه های CNG از این سوخت بهره مند هستند.
استان مرزی گلستان با افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت در شمال کشور قرار دارد ویک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است.
ساکنان تمامی مناطق شهری و افزون بر ۹۵ درصد روستاهای استان از سوخت گاز برای گرم کردن خانه های خود استفاده می کنند.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:irna

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۳

۰۷ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38765

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک