توسعه همکاری‌‌ها محور رایزنی مقامات ترکمنستان و سازمان بین المللی مهاجرتبین الملل-ترکمن نیوز-  ترکمنستان و سازمان بین المللی مهاجرت چشم انداز همکاری‌های متقابل در زمینه مهاجرت را بررسی کردند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، نشستی در مرکز خدمات مهاجرتی ترکمنستان با نمایندگان سازمان بین المللی مهاجرت در «عشق آباد» برگزار و در آن موضوع همکاری متقابل بررسی شد.

طرفین در این نشست درباره چشم انداز همکاری‌های دوجانبه در زمینه مهاجرت تبادل نظر کردند.

همچنین تاکید شد که طی سال‌های اخیر روش موثر همکاری‌های دوجانبه بین ترکمنستان و سازمان بین المللی مهاجرت در زمینه بشردوستانه مبنی بر حمایت از حقوق و منافع قانونی مهاجران و پناهندگان نیازمند اجرا می‌شود.

در این نشست اعلام شد مقابله با ستیزه جویی‌ها و تهدیدات مختلف روز، مهاجرت و بهداشت، مبارزه با قاچاق انسان و دیگر مسایل ابعاد اصلی همکاری‌های مرکز خدمات مهاجرتی ترکمنستان و سازمان بین المللی مهاجرت است.

ترکمنستان در سال ۲۰۱۳ میلادی به طور کامل عضو سازمان بین المللی مهاجرت شد.

پیش از این در ماه ژوئن سال ۱۹۹۸ میلادی بین ترکمنستان و سازمان بین المللی مهاجرت در مورد گسترش همکاری‌ها قراردادی امضا شد.

سازمان بین المللی مهاجرت فعالیت خود را در ترکمنستان در سال ۲۰۰۵ میلادی آغاز کرد.

ابعاد اصلی برنامه فعالیت مشترک ترکمنستان با سازمان بین المللی مهاجرت مقابله با قاچاق انسان و کمک به مهاجران، همکاری‌های فنی و مدیریت بر مرزها، مدیریت بر شرایط بحرانی و پایین آوردن ریسک آفات طبیعی است./فارس

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۵۷

۲۳ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40064

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک