معاون سرمایه گذاری اداره کل:

3 118 300x185 - توسعه محصول مشارکت می‌باشدترکمن نیوز: معاون سرمایه گذاری اداره کل گفت: توسعه و مشارکت در هم تنیده هستند به همین دلیل باید جامعه را برای مشارکت آحاد مردم در موضوعات برنامه ریزی، اجرا و نظارت آماده سازیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  مجید رحمانی در نخستین جلسه کمیسیون مهر و میراث در دفتر شهرداری گنبدکاووس اظهار داشت: کارگروه مهر و میراث به واسطه تفاهم نامه میان میراث فرهنگی و وزارت کشور تشکیل شده است.

رحمانی تصریح کرد: شهرداران شهرستان‌ها روسا و رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دبیران و تشکل‌های مردم نهاد به عنوان اعضا در این کارگروه عضو هستند.

معاون سرمایه گذاری اداره کل بیان داشت: استفاده از ظرفیت‌های مردم و همکاری تشکل‌های مردم نهاد در حفظ و حراست از آثار تاریخی و فرهنگی در دستورکار قرار دارد.

وی افزود: در استان گلستان ۲۱۸ تشکل مردم نهاد در حوزه‌های مختلف فعالیت داشته‌اند اما هیچ کدام در حوزه‌ی گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی به صورت تخصصی فعالیت نکرده‌اند.

کارگروه مهر و میراث در ۵  شهرستان استان گلستان از جمله : شهرستان‌های گمیشان، گرگان، گنبدکاووس، بندرترکمن و گالیکش تشکیل شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان در این جلسه گفت: کارگروه مهر و میراث جهت توسعه حفظ آثار میراث فرهنگی، ترویج هنرهای سنتی و توسعه‌ی گردشگری تشکیل شده است.

مریم آتابای بیان کرد: برنامه‌ریزی برای تقویت نقش و جایگاه مدیریت شهری و روستایی در توسعه پایدار گردشگری، مدیریت بافت‌های تاریخی و فرهنگی، ترویج و توسعه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و حفظ و احیاء میراث‌فرهنگی از وظایف اصلی این کارگروه است.

✍️ آرزو بسیا

خبرنگار ترکمن نیوز در گلستان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۴۶

۲۹ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82880

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک