sinama golestan 24m 300x200 - توسعه زیرساخت های سینمایی استان گلستان را در سال جاری شاهد خواهیم بودترکمن نیوز:  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، ضمن قدردانی از تلاش های همکاران و همراهی و همفکری هنرمندان و اساتید هنر سینمای استان، گفت: اخذ مجوز و عقد قرارداد ساخت سینمای امید از جمله اقدامات موثر حوزه ی سینمای استان است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   به نقل روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، عادله کشمیری اظهار کرد: عقد قرارداد و اخذ مجوز ساخت سینمای امید با سه سالن اکران در شهرستان مینودشت در سال ۹۸ با حمایت سازمان سینمایی کشور از جمله فعالیت های ماندگار است که به یاری خداوند در سال جاری از آن بهره برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: سینمای امید صرفا در ۲۰ شهر ایران اجرا می شد که با تلاش های اداره کل استان و همراهی شورای شهر و شهرداری مینودشت ، خوشبختانه این فرصت برای استان هم اینک ایجاد شده است.

کشمیری افزود: همچنین سهم حمایت بلاعوض وزارت برای این پروژه که جذب شده که بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال است. (نقشه های فاز یک و دو پروژه تهیه شده و شهرداری در مرحله انتخاب پیمانکار است)

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: تجهیز سالن های دو مجتمع فرهنگی و هنری استان در شهرهای علی آباد کتول و گمیشان به سیستم پخش دیجیتال سینمایی، مجموعا به ارزش ۶ میلیارد ریال و افتتاح و بهره برداری و آغاز اکران فیلمهای روز سینمای کشور در این شهرستانها و استقبال خوب مردم نیز در دو سال گذشته صورت گرفته است.

وی افزود: در سال جاری نیز دو سالن دیگر از شهرهای فاقد سینمای استان نیز به مجموع سالن های اکران اضافه خواهد شد.

کشمیری با اشاره به پیگیری مستمر و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد پردیس سینمایی مدرن در شهرستان گنبدکاووس با دو سالن اکران و برنامه ریزی برای اعطای تسهیلات بلاعوض به مبلغ ۴ میلیارد ریال و معرفی به بانک برای اخذ وام، گفت: ساخت سینمای مذکور در مجموعه تفریحی توریستی وارنا از سال ۹۸ آغاز شده و در سال جدید به بهره برداری خواهد رسید .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، درخاتمه گفت: در سال ۹۸ مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال برای خرید تجهیزات و به روز رسانی تجهیزات انجمن سینمای جوان گرگان و برخی فعالیت ها از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جذب شده و در شرف واریز به حساب انجمن مذکور می باشیم.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۰۷

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73680

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک