در نشست خبری و تجلیل از اصحاب رسانه و خبرنگاران مطرح شد

تورکمن نیوز: عضو موسسه سبزگامان بسکی گفت: توسعه بیمارستان بسکی به ۱۰۰ تخت خواب به دلایل واهی روی تابلو دیوار ابتر مانده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ خلیل فرشباف داماد مرحوم دکتر غلامعلی بسکی در مراسم تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت: پروژه توسعه بیمارستان بسکی با زیر بنای ۱۴ هزار متر و ۱۰۰ تخت خواب تنها به دلایل واهی و بهانه خصوصی بودن بیمارستان و جمعیت زیر یک میلیون نفری شهرستان گنبدکاووس راکد مانده و این طرح بزرگ که قطعا برای منافع مردم منطقه خواهد بود روی یک تابلو بر دیوار ابتر مانده است.

سبزگامان دکتر بسکی ترکمن نیوز 3 300x140 - توسعه بیمارستان بسکی به 100 تخت روی تابلو دیوار ابتر مانده است

عصر امروز ۲۸ مرداد۱۳۹۸ موسسه سبزگامان دکتر بسکی در مراسمی به مناسبت روز خبرنگار و همچنین تقدیر و تشکر از فعالین خبرنگار در مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم دکتر غلامعلی بسکی (پدر طبیعت ایران) با اهدای هدایا تجلیل داشت.

بهناز بسکی مدیر عامل موسسه سبزگامان بسکی در این نشست گفت: خبرنگاران به لحاظ رسالتی که دارند از جایگاه بسیار حائز اهمیت در جهان برای صیانت از محیط زیست و آگاه سازی اجتماعی برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: خبرنگاران فعال در حوزه محیط زیست در راستای افزایش آگاهی عمومی و فرهنگ سازی در حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی کشور به عنوان رهبران فرهنگ حفظ محیط زیست ادای وظیفه کنند.

سبزگامان دکتر بسکی ترکمن نیوز 1 300x198 - توسعه بیمارستان بسکی به 100 تخت روی تابلو دیوار ابتر مانده است

خلیل فرشباف زیرنگ کار نیز در ادامه افزود: نقش سازنده خبرنگاران در حفظ محیط زیست بسیار پر رنگ است و از اینکه شما خبرنگاران ارج نهاده و درگذشت پدر طبیعت ایران دکتر غلامعلی بسکی را به شکلی که ارزنده ایشان است پوشش خبری دادید کمال تقدیر و تشکر داریم.

احمد نجاتی دیگر عضو موسسه سبزگامان نیز در این جلسه گفت: ما خیلی کوچکتر از آن هستیم که بزرگی و دلسوزی بابا بسکی را با زبان قاصرمان وصف کنیم، اما از پوشش خبری و جملاتی که دوست داران مرحوم دکتر بسکی از طرف مردم عزیزمان در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد میتوانیم این نتیجه را بگیریم مسیری که موسسه سبزگامان دکتر بسکی آغاز کرده و رفته، مسیری درست است و جا دارد در اینجا از فعالیت‌های خیرخواهانه و انسان دوستانه مهندس فرشباف و خانواده بسکی که رهروان راه پدر طبیعت ایران هستند تقدیر و تشکر داریم.

 

ایزدی خبرنگار 300x198 - توسعه بیمارستان بسکی به 100 تخت روی تابلو دیوار ابتر مانده است

لطیف ایزدی یکی از خبرنگاران حاضر در جلسه گفت: دکتر بسکی را دیر شناختیم، ایشان یک ظرفیت بسیار بزرگ برای حمایت طبیعت کشور و جهان بودند.

وی در ادامه غزلی در وصف پدر طبیعت ایران از دیوان شمس مولوی قرائت کرد:

سبزگامان دکتر بسکی ترکمن نیوز 14 300x198 - توسعه بیمارستان بسکی به 100 تخت روی تابلو دیوار ابتر مانده است

مهندس فرشباف در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص وضعیت مراسم ایام مختلف سوگواری دکتر بسکی پاسخ گفت: هزینه مراسم سوم، پنجم و هفتم همانطور که خود آن بزرگوار وصیت کردند برای امور خیری صرف خواهد شد و حتی در هنگام سپردن ایشان به آغوش طبیعت طبق خواسته و وصیت دکتر بسکی گرانقدر ما اجرای موسیقی سنتی نی و دف را داشتیم و همواره ایشان از ما میخواستند که هرگز او را از طبیعت زیبا دور نکنیم و مکان آرامگاه خودشان را نیز مشخص کرده بودند.

دکتر بهناز بسکی در ادامه تصریح کرد:  دکتر بسکی، وسایل شخصی چندانی نداشتند جز کتابها و کاغذ یادداشتهایی که در طی سالیان نگاشته بودند.

وی از سالهای ۴۵ و ۵۰ به بعد که گفتمان های محیط زیست در سراسر جهان پا گرفته بود یادداشتهای مختلفی مینگاشتند و وقتی آنها را مطالعه میکنیم، وقایع و پیش بینی هایی که در مورد طبیعت گلستان و کشورمان داشتند امروز برایمان آشکار می‌شود.

بهناز بسکی 300x198 - توسعه بیمارستان بسکی به 100 تخت روی تابلو دیوار ابتر مانده است

مدیر عامل موسسه سبزگامان بسکی گفت: همسرم مهندس فرشباف نیز که جایگاه فرزندی آن بزرگوار را دارند شخصیتی اجرایی دارند و ایشان میتوانند رهرو پدرم باشند.

وی افزود: در بحران سیل نیز موسسه سبزگامان بسکی تمام تلاش خود را برای اهداف بشردوستانه و خیر طبق سفارش پدربزرگوارمان در پیش گرفت.

وی تاکید کرد: در سالهای گذشته مسیر حاشیه جاده گنبد – مینودشت و گنبد – اینچه برون را کاشت درخت و غرس نهال داشتیم اما همانطور که می‌دانید حفظ و نگهداری درخت بسیار سخت تر از کاشت آن است و همکاری خوبی برای حفظ این درختان کاشته شده صورت نمی‌گیرد.

شهره بسکی مدیر موسسه سبزگامان بسکی در انگلستان گفت: زندگی خیرانه و بشردوستانه در خون و ژن خانواده ما است و به من نیز از پدر گرانقدرم به ارث رسیده و پرداخت به موضوع طبیعت و حفظ محیط زیست همواره دغدغه من و خانواده بسکی بوده و به قول معروف در خون ما است.

در انگلیس نیز از حدود یک سال است به نام موسسه سبزگامان بسکی البته با نام انگلیسی تاسیس کردیم اما متاسفانه موسسه فرهنگی ما نیز از فعالیتهای ضد ایرانی ترامپ بی نصیب نمانده و چون این موسسه در انگلیس نیز با نام ایران ثبت شده است دچار محرومیت ها و سخت گیریهایی است.

سبزگامان دکتر بسکی ترکمن نیوز 6 300x198 - توسعه بیمارستان بسکی به 100 تخت روی تابلو دیوار ابتر مانده است

فرشباف در ادامه گفت: دکتر بسکی درخت را به عنوان یک گیاه ساده نگاه نپنداشت بلکه درخت را جلوه ای از خداوند می انگاشت.

همانطور که در مراسم خاکسپاری آن بزرگوار شاهد بودید حتی نماز جنازه پدر طبیعت ایران نیز مقابل درخت چناری با بیش از ۲۰۰ سال عمر برگزار شد و بارها دیده بودیم که هر وقت آن بزرگوار به باغ قدم میگذاشت برخی درختان به خصوص این درخت کهنسال را به آغوش میگرفت و عاشقانه میبوسید.

وی تصریح کرد: تمامی برنامه های این موسسه تاکنون و همچنین برنامه های پیش رو در راه انسان دوستانه و عام المنفعه است و روزی که ما هم به طبیعت میپیوندیم امیدواریم این راه همواره ادامه یابد.

 

حسن رحیمی عکاس پیشکسوت نیز در این نشست گفت: من جز اولین کسانی هستم که عکس و تصاویری از دکتر بسکی در فعالیت های بشردوستانه و حفظ طبیعت از ایشان دارم.

وی با اشاره به خاطره ای از آن بزرگوار گفت: یادم میاد حدود ۲۰ تا ۲۵ سال پیش، روزی که بسیار هوا سرد بود و دکتر بسکی کلاهی را بر سر کشیده بود و با تهیه تعدادی کتاب مقابل مجلس شورای اسلامی به نمایندگانی که در حال ورود به مجلس بودند اهدا میکرد و حتی برخی آنان را قسم میداد که حتما کتاب را مطالعه کنند و ایشان از همان زمان به جرات میتوانم بگویم اولین خبرنگار و فرهنگ ساز حفظ طبیعت بودند و دفاع از حقوق محیط زیست را از همان دوران آغاز کردند.

وی افزود: پیش از آنکه NGO های مختلف در کشور راه اندازی شوند دکتر بسکی خبرساز و خبرنگار بود و با منتشر ساختن مجلات و کتابچه های مختلف سعی در ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست داشت.

خانم دکتر بسکی در ادامه گفت: پدرم در سال ۴۵ فارغ التحصیل شد و در سال ۴۸ بیمارستان را تاسیس کرد و از آن زمان در تمام طول فعالیت خود بزرگترین دغدغه آن بزرگوار حفظ و ارتقای منافع بیماران و مراجعین بوده است.

موضوع خیریه سلامت همواره اولویت دکتر بوده و توسعه بیمارستان و افزایش تخت های بیمارستان تنها و تنها به دلیل افزایش منافع بیماران بوده است.

نجاتی که خود عضو مجمع خیرین سلامت شهرستان گنبدکاووس نیز هست در تایید افزود: بیمارستان دکتر بسکی طبق آمار و آنالیز که داشتیم حدود ۱۰۰ میلیون تومان در سال گذشته خدمات رسانی خیریه داشته است.

مهندس فرشباف گفت: متاسفانه پروژه توسعه بیمارستان بسکی به ۱۰۰ تخت که در مساحت ۱۴ هزار متری زیربنا طراحی شده بود تنها به دلایل واهی و به بهانه اینکه به بیمارستانهای خصوصی اجازه چنین توسعه داده نمیشود و یا اینکه گنبدکاووس جمعیتی زیر یک میلیون نفر دارد از این پروژه که قطعا برای منافع مردم منطقه بود جلوگیری شده  و این طرح بزرگ تنها روی یک تابلو ابتر مانده است.

در خاتمه این نشست با اهدای هدایایی از طرف موسسه سبزگامان بسکی از خبرنگاران تجلیل شد

گزارش از: یاشار نیازی

 

 

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۳۰

۲۸ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

59929

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک