توزیع سیمان رایگان برای ساخت و تعمیر منازل بین سیل‌زدگان استان گلستانگلستان-ترکمن نیوز:  مدیرکل بنیادمسکن گلستان با اشاره به ارزیابی خسارت ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در استان گفت: از این تعداد هفت هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده که نیازمند بازسازی است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛محمد تقی زمانی نژاد شنبه در مراسم کلنگ زنی بازسازی دو واحد مسکونی سیل زدگان روستای بلوچ آباد و روستای بهشتی کلاله، اظهار کرد: در جریان سیل اخیر گلستان، ۱۷ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در استان دچار آسیب شد که هفت هزار و ۳۰۰ واحد نیاز به بازسازی و ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیراتی است.

وی همچنین بیان داشت: از مجموع واحدهای مسکونی خسارت دیده ده هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیاز به نوسازی و تعمیرات دارند که از این تعداد چهار هزار و ۴۲ واحد تعمیری در شهرها و ۶ هزار و ۴۸۹ واحد در روستاها هستند.

زمانی نژاد با بیان اینکه برای هر واحد احداثی خانه سیلزدگان هشت تن سیمان رایگان اهدا می شود، گفت: برای ساختمان های نیاز به تعمیر یک تن سیمان رایگان تحویل می شود.

مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: نقشه ساختمان در تیپ‌های مختلف، صدور پروانه و نظارت کارشناسان در مدت احداث بنا برای سیل‌زدگان رایگان خواهد بود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۵

۲۴ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51335

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک