Volleyboll 6F 300x213 - تورکمن صحرا الگوی فرهنگی والیبالیادداشت-ترکمن‌نیوز- این روز ها با آمدن بهار بازار والیبال و عروسی ها در تورکمن صحرا و گنبدکاووس داغ شده است.والیبالی که دیگر به سنت مردم تورکمن صحرا تبدیل شده است .از هر گوشه این منطقه نوای طوی توپ می آید.

طوی_توپ نامی است که تورکمن ها برای والیبال عروسی گذاشته اند. واقعا چقدر زیباست، در کجای دنیا میبینی که انقدر به والیبال عشق بورزند، حتی در دورافتاده ترین روستاهای اینجا میتوان نوای والیبال را شنید، یک ظرفیت بالقوه که میتوان بسیار بهتر از آن بهره برد.
مسئولین امر میتوانند از این مراسمات پروژه توریسم والیبال را کلید بزنند، فقط نیاز به اراده و خودباوری و کمی تبلیغات دارد،
خواهید دید که توریست های زیادی نه تنها در داخل کشور بلکه از خارج از کشور نیز سرازیر خواهند شد.
از جهتی دیگر در این شرایط اقتصادی، این نوع ازدواج ها الگوی خوبی برای تمام کشور است . مسئولینی که از سرانه پایین ازدواج کشور مینالند و انواع و اقسام برنامه های مختلف را پیاده می کنند، میتوانند از این نوع ازدواج های عموما کم خرج تر برای کل کشور الگو برداری کنند و شروع به جا انداختن چنین فرهنگی در کل مناطق کشور بر حسب شرایط آن مناطق اقدام کنند.
چه اشکالی دارد به جای ریخت و پاش و اسراف و سرو چند نوع غذا و اجاره سالن های گران قیمت، همان پول ها را برای جایزه مسابقات والیبال خرج کنید و به مناسبت مجالس شادی خود به تیم برنده مقداری جایزه تعیین کنید.
در واقع تمام این کارهایی که بدون پشتوانه سازمانی در تورکمن صحرا رخ می دهد شما بصورت سازماندهی شده در چند بخش توریسم والیبال، ازدواج آسان و در عین حال بیادماندنی، درآمدزایی والیبالی و…

نویسنده: آرمان خرمالی

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۰

۰۱ فروردین ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک