فرماندار شهرستان ترکمن؛

بندرترکمن-ترکمن نیوز-  الیاس هیوه چی سرپرست فرمانداری شهرستان ترکمن گفت: مسائل و موانع حوزه شهرستان اگر مورد توجه قرا گرفته و رفع شوند شهرستان را از بن بست اقتصادی و رکود و بیکاری نجات می دهد.hivechi 10b 300x200 - توجه به مسائل حوزه شهرستان باعث نجات آن از بن بست اقتصادی و بیکاری می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  به نقل روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی سرپرست فرمانداری در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان که روز دوشنبه ۹بهمن با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل دفتر فنی و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد در ابتدا خلاصه ای از وضعیت جمعیتی، شاخص های توسعه، قابلیت ها و ظرفیتها، موانع و محدودیتهای توسعه شهرستان را ارائه داد.
وی سپس با اشاره به پروژه های در حال اجرای شهرستان گفت: پروژه آب شیرین کن با هدف تامین آب شرب دو شهرستان ترکمن و گمیشان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان در حال اجراست.
وی افزود: یکی از طرح های بزرگ طرح ملی زهکشی اراضی ۲۸۰ هزار هکتاری استان که از این مقدار ۲۲ هزار هکتار در حوزه دو شهرستان ترکمن و گمیشان است و ۱۰ هزار هکتار اراضی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در شهرستان ما در حال اجراست.
هیوه چی مسأله راه آهن را یکی از مشکلات عمده شهرستان دانست و گفت: مسأله راه آهن که شهر را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده و اخیرا دوبانده شدن ریل آهن و قرا گرفتن ۱۱۰ خانوار در حوزه حریم آن مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است. همچنین ۴۰ هکتار از زمینهای قلب شهر تحت عنوان حرائم در اختیار راه آهن است که نیاز به بهسازی دارد تا از وضعیت بیقوله خارج شود چرا که در این زمینه مشکلاتی در خصوص آسیب های اجتماعی در شهرستان بوجود آمده است.
معضل دیگر اتصال شمال به جنوب شهر تنها از طریق یک راهبند و مسائل ترافیکی خصوصا در ایام نوروز و تابستان و ورود خیل عظیم گردشگران به شهرستان است و در این خصوص پیشنهاد احداث روگذر داده شده ولی تاکنون اجرایی نشده است.
سرپرست فرمانداری ترکمن کارگاه واگن سازی را یکی از ظرفیت های توسعه شهرستان شمرد و گفت: در جوار راه آهن یک کارگاه واگن سازی وجود دارد که در چنددهه گذشته با ۸۰۰ نفر نیروی کار فعال بوده است ولی درحال حاضر با ۵۹ نفر نیروی انسانی یک شرکت خصوصی در آن جا فعالیت می کند که با توسعه آن می توان باعث رونق اشتغال در شهرستان شد.
وی در راستای تشکیل گمرک تصریح کرد: از قدیم الایام در بندرترکمن گمرک بود و امکانات و ظرفیت های گمرک را داشته و هم اکنون بیش از ۳و نیم هکتار اراضی آن به دخانیات واگذار شده است. با توجه به اینکه ریل آهن به آن متصل است با توجه به امکان تخلیه و بارگیری، تشکیل گمرک در آنجا هم به نفع استان و هم ظرفیت بزرگی برای شهرستان ایجاد خواهد کرد.
وی همچنین به پروژه ملی ۴ بانده شدن محور کردکوی به بندر ترکمن و بندرترکمن به آق قلا، سالن ورزشی تختی و استخر نیمه کاره و مسائل مسیر اسکله اشاره و گفت: این پروژه ها در حال پیگیری می باشد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۰

۰۹ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

10700

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک