توافق ایران و ترکیه برای راه اندازی قطار تهران - آنکاراتورکمن نیوز: مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از برنامه ریزی برای افزایش سهم حمل ونقل ریلی ایران و ترکیه به یک میلیون تن در سال خبر داد و گفت: مباحث مربوط به راه اندازی قطار تهران-آنکارا بعد از ماه مبارک رمضان پیگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ سعید رسولی در اجلاس دو جانبه راه آهن های ایران و ترکیه اظهار کرد: اتصال جدید ریلی ایران و ترکیه از چشمه ثریا به کارس می تواند در توسعه مراودات ریلی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.
وی ادامه داد: در این راستا پیشنهاد می شود برای توسعه حمل ونقل ریلی بین دو کشور کارشناسان دو طرف جلسه ای در این باره برگزار کنند.
وی با یادآوری یادداشت تفاهم شش جانبه ایرن ، ترکیه، ترکمنستان، تاجیکستان، ازبکستان و قزاقستان برای تردد واگن ها، تصریح کرد: در رابطه با اتصال سیستم های کامپیوتری ایران و ترکیه پس از ماه مبارک رمضان جلسات مربوطه برگزار خواهد شد.
مدیرعامل راه آهن همچنین از برنامه ریزی برای افزایش سهم حمل ونقل ریلی در مبادلات دو کشور از ۵۰۰ هزار تن کنونی به یک میلیون تن خبر داد.
رسولی از مذاکره برای راه اندازی قطار تهران-آنکارا خبر داد و گفت: این موضوع نیز پس از ماه رمضان از سوی راه آهن های ایران و ترکیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت./ فصل اقتصاد

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۱۱

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52359

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک