گنبدکاووس,ترکمن نیوز,سند توسعه روستاها,ترکمن نیوزگنبدکاووس-ترکمن نیوز-   فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: سند توسعه روستاهای شهرستان در دست تهیه قرار دارد و در گام نخست این سند برای روستاهای بخش مرکزی تدوین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،   عبدالقدیر کریمی امشب در جمع دهیاران و شوراهای بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس اظهارداشت: به دنبال این هستیم تا در هر روستا از حوزه شهرستان گنبدکاووس به ویژه در بخش مرکزی، یک پروژه را با زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های آن روستا و بومی بودن پروژه دایر کنیم.

وی افزود: مهمترین انتظار ما از دهیاران و شوراهای روستاها این است که در حوزه تولید و اشتغال ایده‌های اقتصادی قابل اجرا دهند تا اتفاقات بهتری در حوزه معیشتی و اقتصادی روستاها بیفتد.

معاون استاندار تصریح کرد: یکی از مشکلات ما در حوزه روستاها عدم ایجاد و توسعه فضای سبز بوده و این روزها بهترین فرصت برای نهال‌کاری و درختکاری است.

وی با اشاره به کشت‌های گلخانه‌ای تاکید کرد: دهیاران و شوراها م‌ توانند کشت‌های گلخانه‌ای در مقیاس کوچک و متوسط را ترویج و توسعه دهند زیرا این کشت‌ها علاوه‌بر توجیه اقتصادی مناسب اشتغالزایی خوبی نیز ایجاد کرده و باعث تولید محصولات ارگانیک می‌شود.

کریمی یادآورشد: با توجه به بحث آموزش که یکی از مهمترین مباحث جامعه در راستای شاخص‌های توسعه است، معتقدیم آموزش تخصصی دهیاران، شوراها و حتی مردم عادی از الزامات است تا این افراد به حقوق شهروندی خود واقف باشند.

وی با اشاره به همایش بزرگ پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری همگانی شهرستان گنبدکاووس گفت: روز جمعه ۱۱ اسفندماه شهرستان گنبدکاووس شاهد یک همایش بزرگ، با عظمت و باشکوه، پیاده‌روی همگانی و دوچرخه‌سواری خواهد بود و قرار است قریب به ۵۰۰ هزار بلیط در سطح شرق گلستان از علی‌آبادکتول تا مراوه‌تپه برای حضور گسترده مردم توزیع شود و برای نخستین بار در کشور و استان جوایز آن با ورزش همگانی سنخیت دارد./تسنیم

گردآوری؛ گروه خبری ترکمن نیوز

www.turkmensnews.com

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۳

۰۹ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

12734

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک