مدیرکل سیاسی استانداری گلستان؛

تنوع اقوام و مذاهب فرصتی برای سرعت در پیشرفت گلستان استاخبار استانی- ترکمن نیوز- مدیرکل دفتر سیاسی استانداری گلستان از تنوع اقوام و مذاهب در این استان به عنوان یک فرصت و مزیت نسبی یاد کرد که می تواند زمینه و بستر پیشرفت هرچه بیشتر منطقه را فراهم و تقویت کند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، احسان مکتبی در دیدار با مولوی گرگیچ از علمای اهل سنت شرق گلستان با تبریک عید قربان افزود: هم افزایی و تشریک مساعی اقوام و مذاهب استان برای پیشرفت منطقه روند برنامه های توسعه ای دولت را شتاب می دهد.
وی همچنین در دیدارهای جداگانه با روحانیت اهل سنت شهرستان آق قلا به مناسبت عید قربان گفت: قومیت هویت ماست و مذهب باور ما ؛ باید با حفظ باورها و هویتمان برای رسیدن به ایرانی آبادتر گفتگو، مفاهمه و مدارا داشته باشیم.
 مدیرکل دفتر سیاسی استانداری گلستان در ادامه دیدارهای خود با علما و روحانیون شیعه و سنی گلستان با الیاس آخوند قرنجیک، مهدی آخوند حبیب لی، بایرام آخوند سلاق نشست داشت.
در این دیدارها روحانیون اهل سنت از توجه دولت و استاندار گلستان به دغدغه های اقوام و مذاهب مختلف تشکر کردند.
استان گلستان با جمعیتی نزدیک به ۱٫۹ میلیون نفر علاوه بر تنوع اقلیمی به سبب تعدد اقوام، مذاهب و نژادهایی که در خود جای داده است، نگارستان ایران خوانده می شود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: irna.ir

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۷

۰۲ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

33556

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک