turkmen manor 300x200 - تمرین کنیم یاد بگیریم تا آسیب کمتری در مواقع بحران ببینیمبندر ترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار ترکمن گفت: تمرین کنیم یاد بگیریم تا آسیب کمتری در مواقع بحران ببینیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار “مدرسه ایمن، جامعه تاب آور” با حضور فرماندار صبح امروز چهارشنبه ۷ آذر در محل مدرسه شهید مختوم شهرستان ترکمن برگزار شد.

الیاس هیوه چی با اشاره به تقارن مانور زلزله با زلزله کرمانشاه اظهار کرد: در حال حاضر بخشی از هموطنان ما درگیر این موضوع هستند لذا همه باید برای مواجهه با این گونه اتفاقات نادری که ممکن است رخ دهد آمادگی لازم داشته باشیم و در این راستا مهارت ها را بیاموزیم تا بتوانیم از خود مراقبت کنیم و برای ایمنی خودمان آگاهی و اطلاعات لازم را داشته باشیم.
هیوه چی تاکید کرد: در اجرای این عملیات حال و هوا و هیجان اتفاق باید به تصویر کشیده شود تا بدانیم چگونه در مواقع بروز حوادث و بلایا عمل کنیم.
وی با اشاره به نقش مهم آموزش تصریح کرد:آموزش ها هم در زمینه خودمراقبتی کمک می کند و هم اینکه هوای سایرین را داشته باشیم.
هیوه چی افزود: در بحران ها انتظار این است که بلافاصله روال عادی زندگی به جریان بیفتد. اگر اینگونه شد یعنی ما و جامعه ما آمادگی لازم را داشته اما اگر برقراری جریان عادی زندگی طولانی تر شود یعنی آمادگی کمتری داشتیم لذا کسب مهارتها بسیار مهم است و باید بطور جدی برخورد کنیم.
وی همچنین گفت: در بخش دیگر مسئولین بایستی زیرساختها را آماده کنند چرا که در این حوادث ممکن است برخی اماکن تخریب شود زنان، کودکان، میانسالان و بزرگسالان همگی باید در مکانی مستقر شوند تا آسیب کمتری ببینند.
فرماندار افزود: وظیفه ماست که تجهیزات لازم را برای مقابله با بحران ها و حوادث پیش بینی کنیم و در این راستا جانمایی هلیکوپترها و نیز فضاهای مسقفی هم در شهرستان شناسایی و علامتگذاری شده است تا در صورت نیاز استفاده شود.

وی در پایان بر کسب مهارت و یادگیری تاکید کرد تا بتوانیم در راستای سلامت و ایمنی خود و به سلامت و پیشرفت جامعه کمک کنیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱:۳۷

۰۸ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40950

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک