تمجید اتحادیه فوتبال اروپا از مهاجم تیم ملی فوتبال/ لقب جدید یوفا به سردار ایرانیاخبار فوتبالتورکمن نیوز اتحادیه فوتبال اروپا سردار آزمون را یکی از پدیده های جدید دنیای فوتبال معرفی کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛  به نقل از سایت رسمی اتحادیه فوتبال اروپا، سردار آزمون با انتقال خود به تیم زنیت پیترزبورگ روسیه به لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کرد.

سردار بی شک پدیده فوتبال ایران است که بار‌ها از طرف کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی ایران بسیار مورد تمجید قرار گرفته بود، بنابراین می‌خواهیم درباره ستاره تیم ملی بیشتر صحبت کنیم.

آزمون ۲۴ ساله قبلا در تیم روبین کازان روسیه توپ می‌زد که پس از درخشش در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به تیم زنیت پیوست. اگرچه خود سردار با لقب “مسی ایرانی” که به وی نسبت می‌دهند، احساس خوبی از خود نشان نمی‌دهد، اما واقعا وی توانایی مسی شدن در سطح آسیا را داراست.

پدر آزمون، خلیل آزمون قبلا در تیم ملی والیبال بازی می‌کرد و سردار در چنین خانواده ورزشی رشد پیدا کرده است. با این حال این “زلاتان ایرانی” (لقب جدید یوفا به مهاجم تیم ملی ایران) از ۱۷ سالگی در روسیه توپ می‌زد و پیشرفت فوتبالی خود را از آن جا آغاز کرده است.

با اینکه وی با ستاره افسانه‌ای ورزش ایران، علی دایی آقای گل جهان مقایسه می‌شد، ولی سردار در سن ۲۳ سالگی تصمیم گرفت تا بعد از فوتبال حرفه‌ای از فوتبال ایران خداحافظی کند که با پا درمیانی کارلوس کی روش به تیم ملی برگشت.

آزمون با ۱۶ بازی در جایگاه پنجم بازیکنان ایرانی قراردارد که در رقابت‌های باشگاهی در اروپا حضور پیدا کرده است. با توجه به استعداد‌های این بازیکن ترکمن به زودی از او خبر‌های زیادی خواهیم شنید.

منبع: roozno.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۱۴

۱۸ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

45112

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک