تلفات حیات وحش در پارک ملی گلستان / ۱۰۰ لاشه دفن شدمحیط زیست-ترکمن نیوز-  مدیر پارک ملی گلستان از تلفات حیات وحش در پارک ملی گلستان خبرداد و گفت: بیش از ۱۰۰ لاشه قوچ و میش با نظارت کارشناسان دامپزشکی دفن بهداشتی شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مهدی تیموری در گفتگو با مهر اظهار کرد: عصر شنبه محیط بانان پارک ملی گلستان تلفات را مشاهده کردند که به محض مشاهده از تیم های دامپزشکی گالیکش، گنبدکاووس، کلاله و شهرهای خراسان شمالی درخواست انجام نمونه برداری داشتیم.

وی با اشاره به این‌که با توصیه تیم های دامپزشکی پایش در پارک ملی گلستان آغاز شد، گفت: روز گذشته حدود ۷۰ نیرو در قالب تیم های دو نفره پایش در پارک ملی گلستان را آغاز کردند و توسط نیروهای دامپزشکی و گروه های اعزامی از سازمان حفاظت محیط زیست نمئنه برداری ها انجام شد.

مدیر پارک ملی گلستان افزود: اظهار نظر قطعی در مورد علت تلفات حیات وحش در پارک ملی گلستان منوط به نتایج نمونه برداری های انجام شده از سوی دامپزشکی است اما برداشت اولیه میدانی و پایش های انجام شده کارشناسان گویای آن است تلفات بر اثر سرما حادث شده و علائم بیماری در قوچ و میش های پارک ملی گلستان دیده نمی شود.

وی ادامه داد: تلفات قوچ و میش فقط در محدوده کوچکی معروف به آبریز میرزابایلو (بین دشت و تپه ماهورها) اتفاق افتاده است.

تیموری اضافه کرد: به توصیه کارشناسان دامپزشکی نیروهای پارک ملی درآماده باش هستند و پایش و رصد تا یک هفته آینده ادامه می یابد.

وی با اشاره به اینکه هنوز نمی توان دلیل اصلی تلفات را اعلام کرد اما به نظر می رسد به دلیل قرار گرفتن در فصل رویش گیاهان قوچ و میش ها از تپه ماهورها و مناطق نیمه کوهستانی فاصله گرفته و با سرمای ناگهانی مواجه می شوند، تصریح کرد: روز گذشته (یکشنبه) بیش از ۱۰۰ لاشه قوچ و میش با نظارت کارشناسان دامپزشکی دفن بهداشتی شد.

مدیر پارک ملی گلستان خاطرنشان کرد: پایش توسط نیروها همچنان ادامه دارد و خوشبختانه نمونه جدیدی از تلفات مشاهده نشده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۲

۱۲ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50417

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک