سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت:

تلاش می کنیم نان با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیردتورکمن نیوز: سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با اشاره به شرایط بازار و حمایت های دولت در حوزه آرد و نان ، اظهار کرد: تلاش می کنیم نان با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد و در سال جاری نظارت های بیشتری در حوزه نانوایی ها صورت خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد حمیدی در نخستین جلسه شورای آرد و نان استان در سال ۱۳۹۸، اظهار کرد: به عنوان مسئول کمیته پشتیبانی سیل، از تلاش همه خصوصاً نانوایان و کسانی که تلاش کردند در تامین و توزیع نان مورد نیاز مردم سیلزده مشکلی نداشته باشیم، قدردانی می کنم.
حمیدی افزود: دولت موظف است نان مورد نیاز مردم را با قیمت یارانه ای به دست آنان برسند اما نباید اجازه دهیم در توزیع آرد کسی بیش از حق و حقوق خود از یارانه ها استفاده کند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان یادآور شد: جمعیت استان و سرانه مصرف هر فرد در استان رقم تقریباً مشخصی است و نباید حجم آرد توزیع شده با مصرف فاصله دار باشد.
مهندس حمیدی خاطر نشان کرد: جهت توازن در بازار ۵ درصد از سهمیه آرد نانوایی های دولتی به نانوایی های آزادپز اختصاص می یابد.
وی افزود: در حال حاضر با توجه به جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری استان و وجود ۲۳۵۱ واحد نانوایی ، ۱۷ هزار و ۱۰۰ تن آرد در استان توزیع می شود که نیاز است فرمانداری ها و دستگاه های ذیصلاح، نظارت لازم بر توزیع آرد را افزایش دهند.
لازم به ذکر است در این جلسه مقرر شد کارخانه های آرد نسبت به توزیع آرد دولتی، آزادپز و صنعتی از ۳ رنگ مختلف در کیسه های بسته بندی استفاده نمایند.
گفتنی است در این جلسه حاضرین نقطه نظرات خود را پیرامون موضوعات آرد و نان استان با سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان مطرح کردند.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۹

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53009

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک