تلاش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراوه تپه برای توسعه صنعت نوغانداری و ابریشم بافی این شهرستانترکمن نیوز:  سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مراوه تپه در دیدار با نوغانداران روستای قرناوه بخش گلیداغ گفت: تصمیم بر این است که با هدایت سرمایه گذاران به شهرستان پیله های تولید شده که بدون اینکه اشتغال ایجاد کند از شهرستان خارج میگردید توسط سرمایه گذار خریداری و در محل به نخ ابریشم تبدیل شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عطابردی خانی افزود: سرمایه گذار محترم بنا دارد در صورت تایید نوع تهیه پارچه های بافته شده، نخهای تولید شده را نیز در محل به پارچه تبدیل نماید.
وی گفت: این کار علاوه بر قطع دست واسطه، خریدمستقیم پیله به قیمت مناسب توسط سرمایه گذار ، باعث ایجاد اشتعال بانوان شهرستان نیز میگردد.
لازم به ذکر است: روستای قرناوه در قدیم بدلیل قرار گرفتن در داخل دره و شکل محل اسکان روستا به ناودانی به (قرّی ناوه ) مشهور بوده که بعدا به قرناوه تغییرنام یافته است.
این روستا با۴۰۰ خانوار دارای ۱۵۰۰ نفر جمعیت بوده با مرکز شهرستان۴۴ کیلومتر و با مرکز استان گلستان۲۰۰ کیلومتر فاصله داشته و ۳۰۰ نفر نوغاندار و ابریشم باف دارد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۰۰

۱۲ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76405

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک