مدیرکل سیاسی، انتخابات استانداری گلستان:

Maktabi 11F 300x202 - تلاش موسی جرجانی در حفظ فرهنگ قومی هویت ساز ارزشمند استفرهنگی-ترکمن‌نیوز- احسان مکتبی در مراسم نکوداشت موسی جرجانی گفت:در دنیای امروز ایران ما به نخبگان و شخصیت هایی همانند موسی جرجانی نیاز داریم زیرا که کار آنها در حفظ و ارتقاء و غنای فرهنگ قومی و فرهنگ هویت ساز بسیار ارزشمند است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران،  احسان مکتبی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری گلستان در مراسم نکوداشت موسی جرجانی اظهار کرد: شرایط پر تلاطم امروز جهان و سیطره فضای مجازی بر تمامی ابعاد زندگی افراد ما را ملزم می کند تا در راستای حفظ فرهنگ هویت ساز از تلاشگران این عرصه که سال های سال زحمت کشیدند قدردانی بکنیم و تلاش های ارزشمند آنها را ارج بنهیم و آنان را برای نسل جوان معرفی بکنیم تا فرهنگ قومی را از تاثیر و نفوذ فرهنگ های دیگر مصون نگه داریم.
احسان مکتبی افزود: موسی جرجانی سالیان دراز زحمت کشید و با آثار خود تلاش کرد تا هنرمندان لایق قوم ترکمن را به جهانیان و فرهنگ های دیگر معرفی بکند و از این مسیر فرهنگ قومی خود را غنا بخشد.
گفتنی است مراسم نکوداشت موسی جرجانی نویسنده و پژوهشگر فرهنگ ، هنر و ادب ترکمن ، پنج شنبه ۹ فروردین ماه با حضور نماینده گرگان و آق قلا در مجلس و فرماندار آق قلا و برخی مسئولین استانی و اقشار مختلف مردمی در آق قلا برگزار شد.

منبع: پایگاه خبری ترکمن های ایران

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۸

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14993

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک