گلستان 300x209 - تلاش برای جبران کمبود ۲ هزار معلم در استان گلستانترکمن نیوز:  معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان گفت: با توجه به بازنشستگی یک هزار و ۶۰۰ فرهنگی و افزایش ۱۰ هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید با کمبود دو هزار نیروی معلم رو به رو هستیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ «قدرت الله نظری» جمعه ۱۲ اردیبهشتدر گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ساماندهی نیروهای انسانی اظهار کرد: از طریق استمرار خدمت، آموزش در نوبت دوم یا شیفت، سرباز معلم، حق التدریسی شاغل و بازنشسته و انعقاد قرارداد با دانشگاه فرهنگیان درصدد هستیم که کمبود معلم را در سیستم آموزشی تامین کنیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان ادامه داد: ساماندهی نیروی انسانی هر سال نیاز به بازنگری دارد، امسال ۱۰ هزار نفر به جمعیت دانش آموزان استان افزوده می شود و بر اساس آن به ۴۰۰ کلاس درس نیاز خواهیم داشت.

نظری تاکید کرد: با توجه به میزان بازنشستگی در کشور و استان و استخدام انبوه در دهه ۶۰ شاهد خروج انبوه نیروهای آموزش و پرورش هستیم و لذا آموزش و پرورش با کمبود نیرو رو به رو است.

وی بابیان اینکه ورودی با خروجی های آموزش و پرورش تناسبی با هم ندارند، افزود: امسال یک هزار و ۶۰۰ نفر در آموزش و پرورش استان بازنشسته خواهند شد و با احتساب نیاز به وجود آمده برای ۴۰۰ کلاس درس با کمبود حدود دو هزار معلم در استان گلستان رو به رو هستیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان تاکید کرد: فرآیند نقل و انتقال برون استانی و درون استانی فرهنگیان به شکل سیستمی انجام می شود و  از روز نخست اردیبهشت شروع شده است و تا  ۲۵ اردیبهشت این فرآیند ادامه خواهد داشت و همچنین موافقت با انتقال این افراد از سوی وزارتخانه در ۱۳ خردادماه اعلام خواهد شد.

نظری به نقل انتقال اضطراری فرهنگیان  در شهریور ماه اشاره کرد و بیان کرد: انتقال اضطراری سازماندهی  معلمان را در شهرستان ها به هم می ریزد.

وی به جذب سرباز معلم اشاره کرد و گفت: از  روزهای گذشته بخشنامه آن رسال شده و حدود ۵۰ سرباز معلم برای استان تخصیص داده شده است و بر اساس نیاز، این سرباز معلمان به مناطق کمتر توسعه یافته و محروم تعلق می گیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گلستان تأکید کرد: افراد مشمول خدمت سربازی که دفترچه اعزام خدمات آنها برای اردیبهشت و تیرماه  باشد و کسری خدمت نیز نداشته باشد در شهرهایی مانند گمیشان، آق قلا، مراوه تپه، علی آبادکتول  و گنبدکاووس به عنوان سرباز معلم خدمت کنند.

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:shabestan

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۲۷

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74305

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک