استاندار گلستان:

1573555198 q5 1 300x176 - تقویت روابط به سود مردم ایران و قزاقستان استتورکمن نیوز: استاندار گلستان در دیدار “اسخت اورازبای” سفیر قزاقستان در ایران گفت: بیشترین روابط اقتصادی جمهوری اسلامی ایران بدون تنش با قزاقستان بوده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس اظهار کرد: تقویت روابط به سود مردم هر دو کشور ایران و قزاقستان است و باید ثمره روابط مناسب سیاسی و فرهنگی در اقتصاد مشاهده شود.

حق شناس تصریح کرد: طی ۵ ماه اخیر ۲۹ کشتی از بندر اکتائو قزاقستان کانتینرهای باری به بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی وارد شده اند، در حالیکه با راه اندازی خط هوایی گرگان به اکتائو بخشی از این اتفاق می تواند از گلستان انجام شود.

وی افزود: در گلستان بیش از ۲۲۰ هزار تن مرغ تولید می شود و ۹۲ محصول زراعی و باغی کشت می شود که می تواند در اختیار مردم قزاقستان قرار گیرد.

استاندار گلستان با اشاره به عضویت ایران در قرارداد بین المللی اوراسیا گفت: خوشبختانه قزاقستان یکی از اعضای قدرتمند اوراسیا است و بر اساس این پیمان ایران می تواند ۳۶۰ قلم کالا صادر و ۵۰۲ قلم کالا وارد نماید و گلستان می تواند سهم قابل توجهی از این تبادل کالا را برعهده گیرد.

همچنین در این دیدار اسخت اورازبای سفیر قزاقستان در ایران با اشاره به میزان علاقه مندی خود به گلستان گفت: گلستان را خانه دوم خود می دانم و با توجه به مشترکات تاریخی و فرهنگی دو کشور تلاش داریم از تفاهمات سیاسی در زمینه اقتصادی بهره کامل را ببریم.

وی افزود: استان گلستان در ایران با استان منگستائو در قزاقستان می توانند روابط تجاری خوبی را داشته باشند و باید هر گونه مانع در این مسیر برطرف شود.

استاندار گلستان: تقویت روابط به سود مردم ایران و قزاقستان است/ سفیر قزاقستان: گلستان را خانه دوم خود می دانیم

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۱۹

۲۱ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64632

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک