فرماندار شهرستان ترکمن:

photo ۲۰۱۸ ۰۸ ۰۸ ۱۳ ۳۷ ۱۷ 300x198 - تقویت حوزه اشتغال و اقتصاد شهرستان یکی از مهم ترین مسائل کنونی ماست+تصاویراخبار شهرستان ترکمن- فرماندار شهرستان ترکمن در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان گفت: تقویت حوزه اشتغال و اقتصاد شهرستان یکی از مهم ترین مسائل کنونی ماست.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  الیاس هیوه چی ضمن تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار به معرفی شهرستان پرداخت و گفت: شهرستان ترکمن با جمعیتی قریب به ۹۰ هزار نفر از دو بخش و ۲۵ روستا تشکیل شده که حدود ۷۰درصد در شهر بندرترکمن ساکن هستند.
وی افزود: ظرفیت های اشتغال و اقتصادی شهرستان عمدتا در دو حوزه دریا و کشاورزی می باشد که حوزه دریا در حال حاضر به دلیل افزایش جمعیت نسبت به ۴۰ سال گذشته ضعیف شده و حوزه کشاورزی نیز به دلیل شوری خاک منطقه مطلوب نیست و در این راستا طرح ملی ۲۸۰ هزار هکتاری زهکشی اراضی استان که حدود ۲۲ هزار هکتار آن در شهرستان های ترکمن و گمیشان آغاز شده که تاثیر مطلوبی در تولیدات کشاورزی خواهد داشت.
هیوه چی با اشاره به این که شهرستان در حوزه دامپروری، کشاورزی و صیادی دچار مشکل می باشد گفت: ضعف اشتغال و میزان بیکاری در شهرستان ترکمن نسبت به سایر شهرستان های استان بالاتر است و این باعث آسیب های اجتماعی و ضعف خانواده ها شده است لذا بایستی در راستای تقویت حوزه اشتغال و اقتصاد شهرستان کار جهادی کنیم.
وی با بیان اینکه ۱۷۲۲ خانوار در شهرستان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشند گفت: این آمار نشانگر آسیب پذیری بالا در شهرستان است و ابراز امیدواری کرد با همت علما، متنفذین، خیرین و مقامات کشوری بتوانیم در راستای اهداف انقلاب اسلامی بالاخص در ۴۰ مین سالگرد پیروزی انقلاب در سال جاری بتوانیم گام های موثری در جهت بهروزی و بهزیستی مطلوب شهروندان برداریم.
فرماندار همچنین در خصوص گرامیداشت هفته دولت از مسئولین کمیته ها خواست با هماهنگی ستاد برنامه های خود را به پیش ببرند و همه دستگاه ها لیست پروژه های عمرانی خود را جهت تخصیص اعتبار در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان اعلام کنند.
وی همچنین با اشاره به درپیش رو بودن عید سعید قربان تاکید کرد دستگاه های خدمات رسان بالاخص آب، برق، دامپزشکی، بهداشت و درمان، و صنعت، معدن و تجارت هماهنگی های لازم را انجام دهند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۱۰

۱۷ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31596

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک