5 300x177 - تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رییس‌جمهوری ترکمنستانترکمن نیوز: سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در آغاز ماموریت خود در این کشور استوارنامه خود را به رییس‌جمهوری ترکمستان تقدیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  غلام‌عباس ارباب خالص ضمن دیدار با قربان‌قلی بردی‌محمداف رییس‌جمهوری ترکمنستان، استوارنامه خود را در کاخ ریاست جمهوری این کشور، تقدیم وی کرد.

در این دیدار که وزیر امور خارجه ترکمنستان هم حضور داشت، طیف وسیعی از مسایل مهم دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد رایزنی قرار گرفت.

ارباب‌خالص در این ملاقات، بر عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط همه جانبه با ترکمنستان تاکید و اظهار امیدواری کرد با توجه به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل مشترک میان طرفین در حوزه های مختلف سیاسی،. اقتصادی و بخصوص ترانزیتی از جمله چندین گذرگاه مرزی مهم بین ایران و ترکمنستان و نیز وجود مشترکات فرهنگی بسیار میان طرفین ، و همچنین عزم موجود طرفین بر حداکثر بهره برداری از این ظرفیت‌ها،. در آینده نزدیک، شاهد همکاری‌های گسترده تر و عمیق تر میان دو کشور باشیم.

سفیر ایران در ترکمنستان اعلام امادگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد را جهت عملیاتی و اجرایی ساختن این زمینه های همکاری، به رئیس جمهور ترکمنستان،. اعلام نمود.

رییس جمهوری ترکمنستان در این دیدار شهادت سردار سلیمانی را از طرف خود، دولت و مردم ترکمنستان تسلیت گفت و با خانواده سردار شهید ابراز همدردی نمود. ایشان با استقبال از موارد ذکر شده توسط سفیر کشورمان در خصوص لزوم توسعه بیش از پیش همکاری‌های مشترک ، به مشترکات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور همسایه و ظرفیت‌های ترانزیتی طرفین اشاره و از ابتکار کشورمان در برگزاری نوروزگاه مشترک، بزرگداشت مفاخر و شخصیت‌های فرهنگی و معنوی مورد احترام مردم دو کشور و لزوم تداوم چنین اقداماتی به عنوان کاری پسندیده یاد نمود.
وی جایگاه ترانزیتی جمهوری اسلامی ایران را برای دو کشور ، دارای اهمیت ویژه دانست و تاکید بر تداوم و تقویت این همکاری ها نمود.
قربان قلی بردی محمداف، چند روز قبل، طی ارسال پیام کتبی به رئیس جمهور کشورمان،. سانحه هوایی اخیر در کشورمان را به ایشان، مردم کشورمان و خانواده بازماندگان،. تسلیت گفت.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۴۷

۲۴ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

67890

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک