گنبدکاووس,امام جمعه اهل سنت,آخوند جاور,تقدیر از رئیس جمهورگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس روز جمعه ۱۰ فروردین ماه در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه این هفته از تلاش ها و زحمات رئیس جمهور و مقامات کشوری در جهت آزادی تعدادی از ایرانیان در بند از زندان های ترکمنستان و انتقال آنان به میهن تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  حاج آخوند عبدالکریم جاور اظهار داشت: اخیرا در پی تلاش نمایندگان مجلس، استاندار، رایزنی های مقامات کشوری و بدنبال سفر ریاست محترم جمهوری به عشق آباد، ۲۸۳ تن از هموطنان ایرانی که تعدادی از آنان ترکمن بودند از زندان های ترکمنستان آزاد و به میهن انتقال یافتند.
وی ضمن تشکر ویژه از رئیس جمهور روحانی تصریح کرد: از طرف خودم و خانواده زندانیان، از زحمات بی دریغ مقامات کشوری، وزارت خارجه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و استاندار گلستان صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم.
خطیب جمعه اهل سنت افزود: اقدام پسندیده و انسان دوستانه دولت و مجلس، بسیاری از مردم منطقه و خانواده های زندانیان را از نگرانی خارج کرد و ایرانیانی را که بخاطر جرائم کوچک سال های متمادی در اسارت بودن به آغوش خانوده هایشان باز گرداند.
حاج آخوند جاور با اشاره به اشتراکات تاریخی، فرهنگی و اقتصادی در کشور ایران و ترکمنستان اظهار داشت: امیدوارم همکاری ها و تبادلات دو کشور ایران و ترکمنستان در زمینه های فرهنگی، اقتصادی و بخصوص تجارت مرزی نیز هر چه بیشتر توسعه و گسترش یابد.
وی افزود: همکاری دوجانبه و سرمایه گذاری تجار دو کشور به صورت دوجانبه موجب اشتغالزایی در منطقه محروم مرزی بخصوص برای جوانان تحصیل کرده منطقه خواهد شد.
وی یکی از مهمترین مشکلات منطقه بخصوص جوانان شهرستان گنبدکاووس را اشتغالزایی عنوان کرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۴

۱۱ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14974

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک